Bratunac kod kuće došao do pobjede protiv Čapljine

U zaostalom kolu Lige BiH, Bratunac je na svom terenu pobijedio Čapljinu sa 74:67 (17:14, 18:11, 24:27, 15:15).

Čapljina je i na ovom meču bila bez nekoliko igrača i glavnog trenera, Borisa Džidića, pa je ekipu vodio njegov pomoćnik, Amar Krpo.

Radenko Pilčević i Dejan Ćup su donijeli domaćinima prednost od 4:0, a Matija Milin i Gojko Sudžum su poravnali na 4:4. U nastavku se igralo koš za koš, Bratunčani su se kasnije ipak nešto bolje snašli i na prvu pauzu otišli sa 17:14.

Ćup i Pilčević su kreirali prvu uspješnu realizaciju za svoj tim i na uvodu druge dionice, a onda je uslijedio period praznog hoda sa obje strane. Marko Rikalo je pogodio trojku za +9 (25:16), no Sudžum,Milin i Milan Lužaić nisu dozvolili protivnicima da se odvoje.

Ipak, gosti su u nekoliko napada pogriješili pri spuštanju lopte na niski post, što je Bratunac koristio i nakon 20 minuta igre je na semaforu bilo 35:25.

bratunacbratunac

Treća četvrtina je bila efikasna sa obje strane. Rikalo je pogocima van linije 6,75m vukao izabranike Ognjena Radića, dok je na drugoj strani Sudžum pravio mnogo problema centarskoj liniji domaćina.

Ćup je nakon pet i po minuta doveo domaćine do maksimalnih +14 (53:39), ali Čapljina je još jednom pokazala zube i do kraja perioda smanjila na -7 (59:52).

Vladimir Ivelja je držao goste u priključku na startu odlučujuće dionice, no kako je vrijeme odmicalo, postajalo je jasnije da će bodovi ostati u Bratuncu. Rikalo je bio raspoložen, imao je dobre defanzivne reakcije, te preciznu ruku u šutu za tri. Podršku je imao u Ćupu i to je bilo dovoljno da Radićevi puleni dođu do cijelog plijena, a konačan ishod je glasio 74:67.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Rikalo sa 20, dok se na drugoj strani istakao Sudžum sa 23 poena. I jednoj i drugoj ekipi je ovo bila 15. utakmica u Ligi BiH ove sezone, Bratunčani su stigli do osmog trijumfa, a Čapljina do osmog poraza.