U okviru 15. kola Lige BiH, Bratunac je kao gost savladao Mladost rezultatom 87:83 (20:26, 27:16, 22:11, 18:30).

Mrkonjićani su bolje odigrali prvu četvrtinu, u kojoj su bili izuzetno efikasni, iako su Bratunčani imali bolje otvaranje. Aleksandar Živojin Danilović, Radenko Pilčević i Đorđe Tresač su doveli goste do vođstva od 7:2, a Stefan Lakić je bio najraspoloženiji u redovima domaćina, koji su do prve prednosti (19:18) stigli poslije sedam minuta igre, a na prvi odmor se otišlo sa 26:20 u njihovu korist.

Nakon što je Đoko Šalić sa šest uzastopnih poena doveo Mladost do 32:23, činilo se da će se tim koga sa klupe predvodi Žarko Milaković otići na osjetniju razliku. Ipak, desilo se upravo suprotno, Bratunac se postepeno vraćao, a do preokreta je došlo na minut i po do kraja drugog perioda, kada je Marko Rikalo pogodio za 40:39. Isti igrač je vukao svoj tim i u nastavku, a konačan rezultat prvog poluvremena je bio 47:42 za goste.

Bratunac, Bratunac odbio nalete Mladosti i ostvario izuzetno bitan trijumf u gostima

Izabranici Ognjena Radića su igrali odličnu odbranu u nastavku. Zaustavili su protivnike na samo 11 postignutih poena, naspram njihovih 22. Pilčević, Danilović i Rikalo su bili udarne igle Bratunca, koji je poslije pet minuta igre imao visokih +15 (57:42), a nešto kasnije i +21 (65:44). Mrkonjićani su do kraja perioda uspjeli smanjiti na -16 (69:53).

Domaćini su pokazali karakter u finalnom kvartalu. Postepeno su topili prednost protivnika, a uspjeli su i uvest meč u neizvjesnu završnicu. U posljednja dva minuta se ušlo sa 81:77 za Bratunac, koji je u penal završnici ipak bio staloženiji i slavio sa 87:83.

Kod danas uspješnije ekipe, najefikasniji je bio Rikalo sa 26, dok je na drugoj strani prednjačio Šalić sa 24 poena. Radićev tim je stigao do petog trijumfa iz 11 mečeva u Ligi BiH, dok je Mladost na omjeru od četiri pobjede i osam poraza.