Košarkaši Bratunca rutinski su trijumfovali protiv Leotara rezultatom 85:74 (23:10, 19:17, 26:23, 17:24) na otvaranju devetog kola Lige BiH.

Već u prvoj četvrtini, izabranici Ognjena Radića su serijom 14:0 stigli do visokih +14 (23:9) i na taj način su došli u situaciju da kontrolišu rezultat u večerašnjem okršaju protiv Leotara. Nastavili su domaći u istom šuterskom raspoloženju i u drugoj dionici ne dozvolivši gostima niti u jednom trenutku da ozbiljnije zaprijete, pa je na poluvremenu bilo 42:27.

Leotar je serijom koševa Marka Raičevića i Stefana Mijovića prišao na jednocifren zaostatak početkom treće četvrtine (46:37), ali tada odgovara trojkom Marko Rikalo, a onda iz nekoliko dobrih odbrana, Bratunac u tranziciji poentira sa distance preko Đorđa Tresača i Nikole Tadića, te odlazi na nedostižnih +21 (64:43). Do kraja utakmice se postavljalo samo pitanje oko konačnog rezultata, a on je glasio 85:74 za domaće.

Rikalo i Tresač su sa po 16 poena predvodili pobjednički sastav, dok je kod Leotara bolji od ostalih bio Mijović sa 20 poena.

Ovo je za Bratunac bila druga pobjeda iz šest odigranih mečeva, dok Leotar ima četiri pobjede i isto toliko poraza.