Bratunac siguran protiv Bosne, odlična partija mladog Šarenca

Košarkaši Bratunca su u 22. kolu Lige Bosne i Hercegovine slavili na svom parketu protiv sarajevske Bosne rezultatom 88:74. Nejefikasniji kod Bratunčana bio je Andrija Drašković sa 27 poena, a istakao se i fantastični Miloš Šarenac sa 24 poena, 10 skokova i 10 asistencija ( uz 9/10 šut iz igre). Kod Sarajlija je najviše poena brojao Džon Dejvis, a postigao ih je 19.

Bratunac je na taj način prekinuo crni niz od šest uzastopnih poraza i ovo im je bio osmi trijumf ove sezone čime su sigurno sada izborili opstanak u ligi. Bosna je, s druge strane, došla do svog 14. poraza i nalaze se na dnu tabele, te će imati težak zadatak oko opstanka u Ligi BiH.

Andrija Drašković je poenima za Bratunac otvorio ovaj susret, da bi Bosna preko Benjamina Bajramovića došla do svojih prvih poena. Ubrzo je tim iz Sarajeva stigao i do vođstva od 7:2, nakon poena Enisa Memića i trojke Luke Bulašvilija.

Stigao je Bratunac prednost gostiju u nastavku, a zanimljivo je to da je Andrija Drašković jedini postizao poene za svoj tim i donio poravnanje (11:11). U nastavku je pogodio i Zoran Vilotijević za preokret i nastavak sjajne serije domaćih košarkaša, koji su nakon prvih deset minut vodili sa 22:13.

ksbih

Bratunac je i drugi kvrtal započeo odlično. Prvo je fantastični Miloš Šarenac, koji je blistao i u nastavku, pogodio za dva, a nakon poena Bulašvilija sa druge strane, uslijedila je trojka Mihajla Lukića, a zatim i Vilotijevića za bođstvo Bratunca od 30:14. Međutim, nakon toga i Bosna uzvraća serijom od 10:0 koju je započeo Enis Memić, a završio Imran Fazlić za samo -6 (30:24).

Ali, Bratunac je u nastavku trojkama Šarenca i Draškovića ponovo vratio dvocifrenu prednost (36:24), a do poluvremena su uspjeli da odbiju nalete Bosne i na veliku pauzu odu sa viškom od 11 poena (40:29).

Fantastično su oni započeli i treći kvartal, nakon što su u prva tri minuta serijom 14:3 otišli na ogromnih +22 (54:32), a u narednim minutama su još jače zaigrali i na četiri minuta do kraja treće četvrtine došli i do maksimalnih +25 (61:36).

Pred posljednjih deset minuta su otišli sa rezultatom 69:48, te je to bila dovoljna zaliha za čevrtu četvrtinu. Na kraju su uspjeli da održe prednost i zasluženo slave sa 88:74.