U okviru zaostalog prvog kola Lige BiH, Bratunac je u Bijeljini danas savladao Radnik sa 81:77. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Antonio Vejd sa 24 poena, a pratio ga je Nikola Ćirković sa 21.

Nakon dvije odigrane utakmice u domaćem šampionatu, Bratunčani su ostvarili isto toliko pobjeda, dok Radnik još uvijek ne zna za trijumf.

Gosti su na ovom duelu igrali sa samo sedam igrača. Domaćini su bili mnogo konkretniji u prvom poluvremenu, u jednom momentu u drugoj dionici su imali i +18 (41:23), ali njihovi protivnici su se postepeno vraćali u meč i preokretom u drugih 20 minuta stigli do pozitivnog rezultata.

Bratunac, Bratunac u neizvjesnoj utakmici izvojevao pobjedu protiv Radnika

Dušan Hukić je otvorio meč sa dva poena za Radnik, a Bratunčani su do svog prvog pogotka stigli preko Nikole Ćirkovića nakon minut i po igre za 2:2.

Dorđe Mičić je zatim ušao u dobru seriju kod domaćina, a ispratio ga je i Hukić, tako da su se izabranici Vladimira Radovanovića pri ulasku u drugu polovinu prve dionice odlijepili na +5 (12:7). Antonio Vejd i Andrija Drašković su pogodili trojke na drugoj strani, no tim iz Bijeljine je na prvu pauzu ipak otišao sa +4 (22:18).

Radnik je drugi kvartal započeo sjajnom serijom i nakon pogodaka Dejana Kokoruša, Jovice Kecmana i Bogdana Riznića, na semaforu je poslije dva i po minuta stajalo visokih +15 (33:18).

Prazan hod gostiju su prekinuli Nik Fulard i Stefan Milovanović, no Bijeljinci su nastavili sa dobrim napadačkim rješenjima. Ipak, Bratunčani su uspjeli donekle smanjiti zaostatak i nakon 20 minuta igre, rezultat je bio 45:37 za domaćine.

Džek Rauč je pogodio trojku za Bratunac na startu treće četvrtine, a na isti način mu je na drugoj strani uzvratio Srđan Jovanović. Drašković i Vejd su potom kreirali seriju od 7:0 za ekipu koju sa klupe predvodi Ognjen Radić, a njihov nalet je nakratko odbio Džeremaja Bel.

Nešto kasnije, gosti su nastavili sa boljim momentumom, a do preokreta (54:50) je došlo kada je Ćirković uz faul bio precizan van linije 6,75m. Radnik ipak nije dozvolio protivnicima da odu na veću razliku i Saša Markez je sa linije penala postavio rezultat kojim se ušlo u posljednji period, 60:60.

Uvodna tri minuta četvrte dionice su protekli u potpunoj napadačkoj neinspirisanosti sa obje strane. Vejd je pogodio jedno slobodno bacanje za 61:60, a potom je na isti način povećao na 63:60. Isti igrač je jedini poentirao za svoj tim, a Bel i Kokoruš su mu uzvratili, ali oba tima su se generalno mnogo mučila u ofanzivi i na pet minuta do kraja je bilo 68:65 za Bratunac.

Uslijedili su novi momenti praznog hoda, koji su prekinuti uspješnom realizacijom Rauča i Draškovića za 71:65. Riznić i Kokoruš su smanjili na 71:68, potom su i jedni i drugi griješili, a sam finiš susreta je pripao gostima, koji su nakon izuzetno bitne trojke Ćirkovića za 74:69 na manje od minut i po do kraja uspjeli održati prednost i u konačnici slaviti sa 81:77.

U trećem kolu, Bratunac će putovati u Tuzlu na megdan Slobodi, dok je Radnik slobodan.

BRATUNAC – RADNIK 81:77 (18:22, 19:23, 23:15, 21:17)

Bratunac: Ćirković 21, Vejd 24, Rauč 12, Milovanović 3, Vilotijević 1, Drašković 14, Fulard 5

Radnik: Vlačić 2, Bel 9, Riznić 10, Markez 4, Kokoruš 17, Kecman 9, Hukić 11, Mičić 7, Jovanović 8

Sudije: Babić, Skenderija, Rađević

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.