Brkić spasio Tuzlu siti u nadoknadi vremena, Krupa ponovo ispustila tri boda

Krupa i Tuzla siti su u okviru 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine remizirali rezultatom 1:1

U uvodnim minutama obje ekipe su pristupile opreznije, ali se dalo naslutiti da Krupa danas neće igrati kao u prethodnih nekoliko utakmica, kada su čak i protiv Sarajeva imali posjed i kontrolu nad igrom.

Akcija Tuzla sitija u sedmoj minuti je obećavala, razmjenjivali su gosti dugo dodavanja oko šesnaesterca Krupe, međutim nakon duge inicijative, nisu uspjeli uputiti udarac ka golu. U 14. minuti viđen je i prvi šut prema golu domaćih, no Agustin Dofo je šutirao daleko iznad prečke.

Igrao se 15. minuti kada je Krupa prvi put napravila nešto na strani gostiju, ali dobra lopta Nikole Mandića prema Toniju Joviću je završila samo u korneru. Nakon toga igralo se uglavnom na sredini terena, a igrači u plavim dresovima su dobro stajali u bloku i čekali svoju priliku za kontranapad.

168295246 491144375422481 1765379189877818830 n

Viđeno je u prvom poluvremenu i dvije sporne situacije. Prvo je u 30. minuti Lazar Nikolić prebacio Nevresa Fejzića, a ovaj ga potom oborio. Svi su gledali u glavnog sudiju Franu Jelića, no on se nije oglasio. U istoj minuti na drugoj strani pokušao je Goran Brkić, međutim njegov udarac je izblokiran.

Od tog momenta Krupa je zaigrala dosta bolje i bila jako blizu vođstvo. U 37. minuti jedna sjajna akcija domaćih zavrpila je povratnom loptom Marina Galića ka Toniju Joviću koji je sa 11 metara šutirao pored gola. Tražili su igrači Krupe i tada kazneni udarac, no Jelić je još jednom nije oglasio.

Posljednja prilika u prvom dijelu viđena je minut prije kraja regularnih 45 minuta. Mandić je centrirao, a Jović prvi stigao do lopte, međutim Fejzić je refleksnom reakcijom spasio svoj gol.

168440568 196579798643459 7387763921811266937 n

Prvu priliku u drugom poluvremenu je imala Krupa kada je u 48. minuti nakon solo prodora Jović šutirao sa distance, ali nije bio dovoljno precizan. Za razliku od prvog, početkom drugog dijela igralo se dosta nepovezano, a svemu tome Adnan Džafić je mogao goste dovesti u vođstvo u 54. minuti, međutim i on je šutirao preko gola.

Nakon što dugo nije bilo dešavanja da terenu, od 65. minute Krupa je došla do prednosti. Jović je odlično pronašao Nemanju Vukmanovića na drugoj stativi, a ovaj nakon jednog driblinga sa deset metara matirao Fejzića za vođstvo Krupe.

169065488 397668974641824 1287325414940471423 n 1

Odlično je Fejzić u 75. minuti spasio goste, kada je u posljednjem trenutku “izvadio” pokušaj Kerima Palića. Opasno je ispred gola Krupe bilo u 80. minuti kada je Brkić sa 20-ak metara pokušao prevariti Tarika Abdulahovića, ali je bio nepriczan.

Krenula je Tuzla siti u nastavku maksimalno ofanzivno i u 90. minuti stigla do izjednačenja. Povratnu loptu sa 20 metara je šutnuo Brkić i snažno ispod Abdulahovića donio izjednačenje i bod svojoj ekipi.

Krupa u sljedećem kolu gostuje Širokom Brijegu, dok Tuzlu siti nakon prve utakmice polufinala Kupa Bosne i Hercegovine očekuje gradski derbi protiv Slobode.