partizan

Fudbaleri Flore pobijedili su ekipu Partizana rezultatom 1:0 u okviru petog kola grupne faze Lige konferencija. Gol odluke postigao je Martin Miler glavom u 44. minuti.

Dva sata prije utakmice kiša nije prestajala da pada u Talinu, te je teren bio poprilično natopljen i to je bila otežavajuća okolnost za fudbalere Flore i Partizana.

U uvodnim minutama utakmice vidjeli smo početno odmjeravanje snaga, a prvi opasniji udarac uputio je Rauno Aliku sa vrha šesnaesterca, ali je na golu Partizana Aleksandar Popović dobro reagovao i uhvatio “živu loptu”. Samo dvije minute kasnije Sergej Zenjov bio je neprecizan i nije uspio pogoditi za vođstvo domaćih na ovom meču.

Od tog momenta Partizan je preuzeo inicijativu i pokušavali su pretežno preko Kvinsija Meniga i mladog i talentovanog Nemanje Jovića koji je imao najbolju priliku za goste iz Beograda u 26. minuti kada mu je volej izblokirao Markus Pom.

A onda u finišu prvog dijela uslijedio je šok za izabranike Aleksandra Stanojevića. Dugu loptu uputio je Pom, ona je preskočila Sinišu Saničanina, a usamljen je ostao Martin Miler koji je poslao loptu glavom u donji lijevi nebranjeni ugao i tako doveo Floru u vođstvo na ovom meču.

Na pauzu se otišlo pri minimalnoj prednosti Flore.

partizan, Bruka crno-bijelih u Talinu, Partizanovo evropsko proljeće odloženo za 14 dana

Na startu drugog poluvremena trenere Partizana pokušao je sve da razbudi svoju ekipu, napravio je četvorostruku izmjenu i tako bacio sve karte u napad.

Svi napadi bili su poprilično bezidejni, a raspoložen na golu Flore bio je Matvej Igonen

Veliki šeh u 86. minuti doživio je Lazar Marković koji se nakon stravičnog pada na izgled teže povrijedio, te mu je stradalo rame. Kapiten Partizana na nosilima i u zavojima je iznešen sa terena, pa je do kraja meča Partizan morao sa igračem manje, jer je Stanojević napravio svih pet izmjena.

Utakmica je bila produžena za šest minuta, a rezultat se na kraju nije promijenio, te je Flora upisala prvi evropski trijumf u svojoj istoriji.

Narednu utakmicu, posljednju u ovoj grupi Partizan će igrati protiv Anortozisa u Beogradu, dok će Flora gostovati Gentu.