Brutalna partija Jusufa Nurkića protiv Hjustona

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je sinoć fenomenalnu partiju.

Portland Trejlblejzersi su savladali Hjuston Roketse rezultatom 125:111.

Nurkić je za 32 minute na parketu upisao dabl-dabl učinak od 27 poena, 15 skokova i jedne asistencije, jedne ukradene lopte i tri blokade. Imao je i četiri izgubljene lopte, no to u ovakvoj utakmici izgleda nebitno.

Nije Nurkić bio najefikasniji na utakmici, 30 poena je ubacio njegov saigrač Anferni Simons, a dodao je i sedam asistencija i pet skokova. Kod Hjustona Erik Gordon je ubacio 18 poena, a Kevin Porter Jr 16.

Ni nešto slabije šutersko veče Nikole Jokića nije sprečilo Denver da zabilježi pobjedu nad Jutom, 117:101.

Jokić je za nepunih 26 minuta postigao 12 poena uz šut 3/10 iz igre, 0/4 za tri poena i 6/8 sa linije slobodnih bacanja. Tome je dodao deset skokova i šest asistencija tako da je na kraju imao dabl-dabl učinak.

Najbolji kod Nagetsa bio je Bouns Hajlend sa 26 poena uz skok i tri asistencije, Majkl Porter je imao 22 poena uz 13 skokova i asistenciju, a Džamal Marej 13 poena.

Čikago Bulsi su poraženi od San Antonio Spursa rezultatom 129:124, a na parketu su se našli Goran Dragić Nikola Vučević. Obojica su postigli po devet poena, s tim što je Vučević imao pet skokova i dvije asistencije, a Dragić tri skoka i pet asistencija.

Dobro veče je imao hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović u ubjedljivom porazom Detroita protiv Atlante. On je ubacio 22 poena uz četiri skoka.