U drugoj utakmici polufinala Istočne konferencije, Filadelfija Seventisiksersi su kod kuće savladali Atlanta Hokse sa 118:102 (33:20, 24:35, 34:29, 27:18).

Rezultat u seriji je sada 1:1, a naredna dva meča će se igrati u Džordžiji, na parketu Hoksa.

Seventisiksersi su bili bolji u prvoj dionici, ali gosti su se vratili u drugoj, pa su domaćini nakon 24 minuta igre imali samo + 2 (57:55).

Treći kvartal je pripao izabranicima Doka Riversa, koji nisu ispuštali vođstvo, a Džoel Embid, koji je igrao pod povredom meniskusa, bio je nerješiva enigma za protivničke centre i svojom sjajnom košgeterskom partijom je vodio franšizu iz “Grada bratske ljubavi”. Zanimljivo je da klupa Seventisiksersa u prvom poluvremenu nije postigla nijedan poen, a u drugom su brojali do 26.

Hoksi su imali 18 izgubljenih lopti, nekoliko puta su hvatali priključak, ali nisu imali snage za potpuni preokret i konačan ishod je glasio 118:102 za domaćine.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Embid sa 40 poena, dok su se na drugoj strani istakli Danilo Galinari i Tre Jang, koji su postigli po 21 poen.