U drugom meču četvrtfinalne serije Evrolige, CSKA je kao domaćin pobijedio Fenerbahče sa 78:67 (23:25, 27:17, 10:13, 18:12) i tako poveo sa 2:0.

Podsjećamo, turski predstavnik je u Moskvu doputovao bez trenera Igora Kokoškova i šest igrača.

Prva dionica je bila dosta izjednačena, a poenima ju je otvorio Danilo Bartel. Odgovorio mu je Majkl Erik, da bi potom uslijedio period u kome su se domaćini nešto bolje snašli i poslije pet minuta igre je bilo 13:9 za njih. Zatim je Marko Gudurić pogodio trojku za 13:12 i tako najavio svoju izuzetnu raspoloženost, a na prvu pauzu se otišlo sa 25:23 za Fenerbahče.

CSKA je preuzeo kontrolu u drugom kvartalu. Izabranici Dimitrisa Itudisa su imali više napadačkih rješenja kojim su stvarali uspješnu realizaciju, dok je Gudurić držao svoj tim u igri. Nakon tri i po minuta, Nikita Kurbanov je preokrenuo na 30:28, Nando Dekolo i Tarik Biberović su vratili rezultatski plus na stranu ekipa Istanbula, ali “Armejci” su priveli prvo poluvrijeme kraju mnogo konkretnije i sa +8 (50:42) se zaputili u svlačionicu.

Treća četvrtina je bila izuzetno neefikasna. Ni jedni ni drugi nisu pogađali u željenim procentima, a ekipa iz Istanbula se za nijansu bolje snalazila. Dajšon Pjer, Lorenco Braun i Gudurić su ih primakli na samo -1 (52:51) na nešto manje od tri minuta do kraja, no Semen Antonov i Ife Lundberg su odbili nalet protivnika i Moskovljani su na ulasku u odlučujući kvartal imali +5 (60:55).

Fenerbahče nije imao dovoljno snage da se vrati, Itudisovi puleni su imali odgovor za sve njihove prijetnje u četvrtoj dionici, u kojoj su primili samo 12, a postigli 18 poena, što im je bilo dovoljno za trijumf rezultatom 78:67.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Danijel Heket sa 14, dok se na drugoj strani istakao Gudurić sa 27 poena.

Treća utakmica je na programu za pet dana.