Budućnost bez većih problema protiv Krke, raspoloženi Škifić nedovoljan gostima

Budućnost je u 12. kolu ABA lige savladala Krku u “Morači” rezultatom 70:62 (24:15, 11:9, 20:21, 15:17).

Na samom startu meča u “MoračiDžastin Kobs je pogodio dvije vezane trojke i tako doveo Budućnost u prednost 6:0 nakon samo minut košarke. Prednost domaćih nakon manje od pet minuta iznosila je i deset razlike kada je Amedeo dela Vale pogodio oba slobodna bacanja (15:15). Tu prednost crnogorski tim je održavao, a kada su polovinom druge četvrtine gosti preko Jure Škifića prišli na minus šest (25:19), Petar Mijović je reagovao tajm-autom. Pokazalo se to kao pozitivno i Budućnost se do kraja poluvremena vratila na dvocifrenu prednost (35:24).

kobs

Odlično je Budućnost otvorila drugo poluvrijeme, pogotovo ih je služio šut za tri poena, a sa dva vezana uspješna takva Danilo Nikolić je pet minute prije kraja treće četvrtine doveo svoj tim u najveću prednost (50:31). Vratila se Krka ubrzo i serijom 12:2 smanjila na minus devet (52:43), a pred odlučujuću četvrtinu rezultat je bio 55:44.

Uspjeli su gosti pet minuta prije kraja da priđu na najbliže na minus četiri (58:54) kada je Adin Vrabac pogodio, međutim nisu imali snage do kraja za preokret i Budućnost je rezultatom 70:62 upisala novu pobjedu.

Najefikasniji u dresu Budućnosti bio je Dela Vale sa 14 poena, dok je na drugoj strani jedini raspoložen bio Škifić sa 24 poena.

Budućnost u sljedećem kolu dočekuje Igokeu, dok Krka dočekuje FMP u Novom Mestu.