U okviru 15. kola ABA lige, Budućnost je na svom terenu savladala Partizan rezultatom 80:72 (20:21, 21:15, 13:18, 26:18).

Dosta sporo su oba tima ofanzivno otvorila utakmicu, a crno-bijeli su već nakon tri minute bili u velikim problemima pošto su i Markus Pejdž i Rašon Tomas napravili dva faula i tako morali rano na klupu. Ulaskom Uroša Trifunovića, proradio je napad Partizana, a mladi igrač je uvezao osam poena i tada je na semaforu pisalo 14:14. Svoju dobru rolu za goste je imao i Džoš Perkins, te je nakon 10 minuta košarke bilo 21:20 za najtrofejniji srpski klub.

Početkom druge četvrtine, dirigent Budućnosti je bio Nikola Ivanović koji je sa pet poena i jednom asistencijom odveo Podgoričane na +6 (29:23). Perkins i Erik Mika su trojkama poravnali na 29:29 i sve do samog finiša prvog poluvremena se igralo koš za koš. Završnica drugog perioda je pripala sastavu Petra Mijovića, a Džastin Kobs je sa svojih pet poena postavio rezultat 41:36 sa kojim se otišlo na petnaestominutni odmor.

Na krilima šuterski raspoloženog Pejdža, Partizan je već na početku drugog poluvremena preokrenuo rezultat i poveo 44:43, a identična razlika je bila nakon još jednog pogotka van linije 6,75m (49:48) bivšeg studenta Sjeverne Karoline. Uslijedio je dobar period igre još jednog Amerikanca Mike koji je sa pet vezanih poena držao rezultat u egalu, tako da je nakon 30 minuta košarke bilo 54:54.

Slično kao i početkom druge četvrtine, Ivanović je bio taj koji je držao ključeve utakmice u posljednjem kvartalu. Plejmejker crnogorske reprezentacije je ubacio deset poena u kratkom intervalu i odveo Budućnost na do tada maksimalnih +8 (68:60). Pokušao je šef stručnog štaba gostiju Saša Filipovski tajm-autom da promijeni nešto u finišu, ali to nije dalo prevelikog rezultata.

Nadu da bi možda moglo da dođe do preokreta, navijačima gostiju vratio je Rade Zagorac sa par pogodaka (75:70), a potom je i Kodi Miler-Mekintajer spustio na -3 (75:72) nakon polaganja 40 sekundi prije kraja meča. Ipak, tačku na ovaj meč stavio je ko drugi nego Ivanović sa novom trojkom za 78:72. Konačnih 80:72 postavio je Amadeo Dela Vale sa linije slobodnih bacanja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Ivanović sa 25 poena, a Dela Vale je dodao 17. U redovima Partizana, Zagorac se istakao sa 14 poena.

U narednom kolu ABA lige, Budućnost će gostovati u Čačku kod Borca, dok Partizan igra na svom parketu protiv FMP-a.