Bukvić omađijao gol Slobode na Bilinom polju: Kapić promašio penal za trijumf Sarajeva

Utakmica šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Slobode je završena neriješeno, odnosno sa konačnim rezultatom od 1:1.

Domaćin Sarajevo je odmah udarnički otvorilo utakmicu, te je stvorilo šansu već u prvom minutu susreta kada je Ivan Ikić imao dobru priliku za gol.

Odmah poslije njega, to jest u trećem minutu kada je Asmir Suljić, nakon traljavog udarca Nardina Mulahesejnovića, zahvatio loptu, ali je samo pogodio golmana Slobode Semira Bukvića.

Ovi promašaji Sarajeva su došli na naplatu u 16. minutu kada je Nikola Komazec, inače nekadašnji igrač ovog kluba, lijevom nogom zahvatio loptom i probio mrežu nemoćnog Belmina Dizdarevića.

Do kraja poluvremena prilika vrijedna pomena je ona iz 30. minuta, kada je nakon rikošeta udaraca nekolicine fudbalera Sarajeva lopta opet došla do Ikića, ali je on pogodio tek prečku i na odmor se otišlo sa prednošću Slobode od 1:0.

Nije prošlo ni deset minuta od početka drugog poluvremena, a Sarajevo je došlo do poravananja protiv tuzlanske Slobode i to poslije udarca Mulahusejnovića.

Šta god da je Feđa Dudić rekao na poluvremenu, izgleda da je djelovalo na njegove igrače, jer je Mulahusejnović pogodio u 52. minutu nakon fantastičnog okreta. Asistent za gol je bio Suljić.

Ipak, igrači Slobode nisu klonuli duhom nakom gola Sarajeva, nego su preuzeli terensku inicijativu te su ponovo krenuli u napad tražeći novi gol.

Uprkos pritisku Slobode, do novo prilike za gol su ponovo stiži igrači Sarajeva, i to u 60. minutu kada je udarac Andreja Đokanovića prošao tik pored stative tuzlanskog tima.

Nakon prilike Đokanovića, se opet desila opasnost u šesnaestercu Slobode tokom 66. minute, a šutirao je ponovo Ikić čiji je pokušaj odbranio večeras sjajni Bukvić.

Đokanović je opet u 70. minutu okušao svoju sreću, te sa distance poslao zastrašujuć udarac, ali mu se ka postizanju gola ispriječio ko drugi nego Bukvić.

Utakmica se nastavila u znaku i ritmu Sarajeva, a sve je to kulminiralo novom šansom za domaće jer je Rifet Kapić u 80. minutu pronašao Rijada Kobiljara, ali na njihovo zaprepašćenje se ponovo ispriječio Bukvić. Tokom ove prilike su igrači “bordo tima” po treći put tražili penal, ali je Antoni Bandić samo odmahnuo rukom.

Do kraja meča još jedno veliko uzbuđenje i to u 94. minutu kada je dosuđen penal za Sarajevo nakon što su ga igrači ovog tima četiri puta prije tog tražili. Odgovornost je preuzeo Kapić, ali se Bukvić ponovo istakao te sačuvao mrežu svog tima. Pored jedanaesterca, crveni karton je zbog prigovora dobio trener Slobode Adnan Jahić.