U mečevima odigranim u nedjelju, Čikago Bulsi su sa 117:101 pobijedili Dalas Maverikse, a Njujork Niksi su rezultatom 105:75 porazili Boston Seltikse, dok su u utakmicama u noći sa nedjelje na ponedjeljak Nju Orleans Pelikansi savladali Sakramento Kingse sa 128:125, a Los Anđeles Klipersi Indijana Pejserse sa 129:96.

Maveriksima nije pomogla ni zaista fantastična partije Luka Dončića.

Mladi Slovenac je predvodio svoju ekipu, ali Bulsi su od samog početka zaigrali bolje i na kraju prvog poluvremena je bilo 67:52 u njihovu korist.

Dončić je na svom kontu tada imao čak 30 poena, no u nastavku je košgeterski stao, što je dodatno usporilo Teksašane, koji su ipak odigrali dobru odbranu u nastavku i treći period riješili u svoju korist sa 23:22, no u četvrtoj četvrtini nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti i konačan ishod je glasio 117:101.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Lauri Markanen sa 29 poena, a na drugoj strani je Dončić postigao 36 uz 16 skokova i 15 asistencija.

Niksi su neočekivano lako protutnjali “TD Gardenom” i tako pokvarili povratak Kembe Vokera.

Već u prvoj četvrtini se dalo naslutiti u kojem pravcu će meč ići, franšiza iz “Velike jabuke” je bila konkretnija na obje strane terena, dok su se Seltiksi mučili u napadu.

Sve dileme oko pobjednika su otklonjene u trećoj dionici, koju su Niksi u svoju korist riješili sa 27:15, a četvrta je bila puka formalnost i nakon posljednjeg zvuka sirene na semaforu je stajalo 105:75.

Kod sinoć uspješnije ekipe, najbolji košgeterski učinak je imao Džulijus Rendl sa 20, dok je kod poraženih Džejlen Braun imao 25 poena.

Pelikansi su u veoma zanimljivom okršaju uspjeli pobijediti Kingse i pored fantastične partije Dierona Foksa.

U prvoj četvrtini su se bolje snašli Pelikansi, a druga je bila izjednačena i izuzetno efikasna s obje strane, tako da se na veliki odmor otišlo sa 67:58.

Kingsi su zaigrali čvršće u nastavku, u trećoj dionici su postigli 36 poena, naspram protivničkih 30, a u odlučujućoj su uspjeli uvesti meč u neizvjesnu završnicu, no Stiven Adams je bio hladnokrvan sa linije slobodnih bacanja kada je bilo najpotrebnije i izabranici Stena Van Gandija su slavili sa 128:125.

U njihovim redovima, najefikasniji je bio Zajon Vilijamson sa 31 poenom, dok je na drugoj strani Foks prednjačio sa 43.

Klipersi su se prošetali Indijanapolisom i ubjedljivo savladali Pejserse.

Izabranici Tajrona Lua su od početka nametnuli svoj tempo, a pitanje pobjednika su riješili u trećoj četvrtini, koju su furioznom igrom riješili u svoju korist rezultatom 39:20. U posljednjih 12 minuta su bez problema završili meč i razlika je na kraju iznosila čak +33 (129:96).

Čak tri igrača uspješnije ekipe su imali po 20 poena, a to su bili Pol Džordž, Markus Moris i Luk Kenard. Na drugoj strani, istakao se Dag Mekdermot sa 23.