Bundesliga: Arminija trijumfom prekinula seriju od sedam poraza, ostale ekipe remizirale (VIDEO)

U okviru desetog kola njemačke Bundeslige u terminu od 15:30h čak tri od četiri utakmice su odigrane neriješeno, dok je jedino Arminija Bilefeld ostvarila pobjedu.

Fudbaleri Arminije Bilefeld savladali su na domaćem terenu ekipu Majnca sa 2:1 i tako prekinuli seriju od sedam poraza. Golove su postigli Manuel Prietl u 21. minutu i deset minuta kasnije Ritsu Doan je povećao na 2:0, da bi konačnih 2:1 postavio Kevin Stoger u 82. minutu.

Poslije poraza od Kelna, Borusija Dortmund je sada remizirala sa Ajntrahtom u Frankfurtu sa 1:1. Poveli su domaći igrači nakon što je Martin Hitereger fenomenalno proigrao Daičija Kamadu, a ovaj bez problema zatresao mrežu za 1:0 u devetom minutu. Izjednačila je Borusija Dortmund preko Đovanije Reine, kada se  u 56. minutu sjajno oslobodio rivala i pogodio za 1:1.

Igrači Kelna igraju sve bolje i ako ovako nastave ne bi trebalo da brinu oko opstanka u ligi. Sada su odigrali neriješeno 2:2 sa Volfsburgom, a poveli su golom Jana Tielmana u 18. minutu. Izjednačio je predivnim golom iz slobodnog udarca Maksimilijan Arnold u 29. minutu, ali je Ondrej Duda u 43. minutu vratio prednost Kelnu. Čim se krenulo u drugom poluvremenu Vout Veghorst se pobrinuo da njegova ekipa i dalje ostane bez poraza u prvenstvu, kada je postigao gol za 2:2.

Borusija Menhengladbah nikako da poveže nekoliko dobrih rezultata, a danas su remizirali na gostovanju kod Frajburga sa 2:2. Poveli su gosti preko Brila Embola 23. minutu, no Filip Linhart je svega devet minuta kasnije izjednačio na 1:1. Vićenco Grifo je sa bijele tačke u 49. minutu napravio potpuni preokret, da bi u sljedećem napadu Alsane Plea  predivno savladao protivničkog golmana za konačnih 2:2.