Bundesliga je nastavljena u istom ritmu, a sudeći po golovima, Njemci su se i te kako uželjeli fudbala.

Fudbaleri Bajerna, barem za sada, obilježili su 30. kolo Bundeslige, pošto su nastavili svoj pobjednički niz, poslije pandemije koronavirusa.

Bajern je pobjedom na Bajerom Leverkuzenom 4:2 došao na korak od titule, ali nije sve počelo tako sjajno po njih.

Već u desetom minutu domaća ekipa stigla je do prednosti, a strelac gola bio je Alario.

Izjednačenje je u 27. minutu doneo Kingsli Koman, koji je ostao sam na lijevoj strani, a onda i matirao Hradeckog.

Potpuni preokret donijeli su Gorecka koji je poslije kontre pogodio u 42. minutu i Serž Gnabri sjajnim lobom u 45. minutu.

Levandovski je očigledno nezaustavljiv, pa je u 66. minutu postigao novi pogodak, ali je u samom finišu strelac bio i Virc, što nije ugrozilo prednost Bajerna.

Drugu utakmicu igrali su Ajntraht Frankfurt i Majnc, koji je na gostujućem terenu slavio sa 0:2.

Kada su u pitanju sprski fubaleri, Mijat Gaćinović se na startu našao na klupi, dok je u prvoj postavi bio Filip Kostić.

Strelac prvog gola bio je francuski fudbaler Niakate, koji je bio najviši u skoku nakon kornera, dok je drugi pogodak upisao Malong u 77. minutu.

Utakmica između Fortune i Hofenhajma završena je remijem 2:2.

Već u petom minutu Henings je doveo Fortunu u vođstvo, nakon sjajnog skoka i udarca u glavom.

Samo četiri minuta kasnije crveni karton zaradio je Hubner, pa je Hofenhajm ostao sa desetoricom na terenu.

Ipak, nisu se predavali gostujući igrači, pa je Dabur donio izjednačenje u 16. minutu.

Osim jednog poništenog gola Fortune, nije bilo mnogo velikih prilika na obje strane, sve do 61. minuta kada je poslije solo akcije pogodio Stiven Cuber za 2:1 i pobjedu.

Ni tu nije bio kraj, a za novo uzbuđenje pobrinuo se Henings koji je bio precizan prilikom izvođenja jedanaesterca.

Lajpcig je na svom terenu remizirao protiv Paderborna sa 1:1, golovima Šika u 27. minutu i Strohdeka u drugom minutu sudijske nadoknade.

Pred sam kraj prvog dijela igre drugi žuti karton dobio je Upamekano, pa je morao da napusti teren, ali to nije donijelo prednost Paderbornu.

Bajern je i dalje siguran na prvom mestu, Lajpcig je na trećoj poziciji na tabeli Bundeslige, dok je Hofenhajm na četvrtoj, Ajntraht na 11, Majnc na 15, Fortuna na 16. mjestu, a Paderborn na posljednjem.