Fudbaleri Bajern Minhena predvođeni Robertom Levandovskim ubjedljivo su savladali Hertu sa 5:0 u petom kolu Bundeslige, dok su Lajpcig i Borusija Menhengladbah poslije preokreta protiv Majnca i Herte stigli do nova tri boda.

Šampion Njemačke nije imao milosti protiv ekipe iz Frankfurta, a posebno je bio raspoložen Levandovski sa tri gola. U trećem minutu zbog povrede, igru je morao napustiti Alfonso Dejvis, a umjesto njega je ušao Lukas Hernandez. U desetom minut igrači Bajerna su pokazali kako fudbal može biti jednostavna igra, Tomas Miler je dodao do Kingsli Komana, ovaj je pronašao Levandovskog, koji nije imao težak zadatak da postigne osmi gol u sezoni.

Trebalo mu je tačno još 16 minuta da postigne drugi gol danas, ovaj put nakon centaršuta Džošue Kimiha iz kornera. Sjajan pas Daglasa Koste u 60. minutu Levandovski je iskoristio za svoj het-trik, iako je oko njega bilo nekoliko protivničkih igrača. Najljepši gol na utakmici postiže Liroj Sane sa ivice šesnaesterca u 72. minutu. Konačnih 5:0 postavio je mladi Džamal Musijala u 90. minutu.

Borusija Menhengladbah je preokretom u posljednjih petnaest minuta preokrenula protiv Majnca i stigla do druge pobjede u sezoni (3:2). Lars Štindl je doveo goste u vođstvo u 15. minutu, nakon što je pokupio jednu loše izbačenu loptu protivničkih fudbalera. Majnc je preokrenuo golovima Žana Filipa Matete u 23. i 36. minutu. Prvi je postigao uz dosta sreće nakon što je pokupio loptu koja se odbila od stativu, a drugi je bio iz poluokreta sa nekih deset metara.

Borusija je do izjednačenja došla u 75. minutu golom Jonasa Hofmana sa bijele tačke, a Matijas Ginter je u 83. minutu donio potpuni preokret, nakon što je bio najviši u skoku poslije kornera.

Lider šampionata je takođe poslije preokreta ostvario trijumf i to na domaćem terenu protiv Herte sa 2:1. Berlinci su iznenadili domaćine kontranapadom u osmom minutu, kada je Dodi Lukebakio asistirao Džonu Kordobi za vođstvo od 1:0. Ipak Lajpcig je izjednačio nakon tri minuta i to Dajot Upamekano, nakon što su njegovi saigrači prvo pogodili prečku, a on je iz drugog pokušaja savladao Aleksandra Švolova

Holanđanin Dejoraiso Zefuik ušao u 46. minutu i u naredna četiri minuta dobio je dva žuta kartona, te je već u 50. minutu morao napustiti igru i tako je ostavio Hertu sa igračem manje. Vodeći tim Bundeslige ipak nije dozvolio iznenađenje i preokrenuli su golom Marsela Sabicera sa penala u 76. minutu.

Union Berlin i Frajburg su nastavili da prate jedni druge i poslije ovog remija od 1:1 obje ekipe imaju po šest bodova. Gosti su poveli u 34. minutu poslije asistencije Kristijana Gantera na lijevu stranu za Vićenca Grifa, koji je pogodio suprotni ugao gola. Berlinci su izjednačili predivnim golom Roberta Andrića sa 20 metara u 36. minutu.

Večeras od 18:30h sastaju se Borusija Dortmund i Šalke.