Bundesliga: Borusija Dortmund savladala Verder, Štutgart se spasio poraza u zadnjim minutama (VIDEO)

U večerenjem terminu 12. kola Bundeslige odigrane su tri utakmice, a jedini tim koji je pokupio “pun plijen” krije se u Borusiji Dortmund, dok su u preostala dva meča zabilježeni neriješeni rezultati.

“Crno-žuti” teškom mukom došli su do pobjede protiv Verdera iz Bremena, a pobjednički pogodak postigao je Marko Rojs koji je imao sreće da nakon promašenog jedanaesterca lopta ponovo dođe u njegov posjed, pa je smjestio “bubamaru” u protivničku mrežu za trijumf rezultatom 2:1.

Već u 12. minuti preko Rafaela Gereira gosti iz Dortmunda postigli su vodeći pogodak za 1:0. Borusija je svim snagama napala šesnaesterac Verdera, a na pravom mjestu u pravo vrijeme pronašao se Portugalac, te smjestio odbijenu loptu u mrežu za vođstvo.

Igrao se 28. minut kada je igrač veznog reda Kevin Mohvald postigao pogodak za Verder čime je izjednačio na 1:1.

“Rovovska bitka”
viđena je na “Veser” stadionu sve do 78. minuta i momenta kada je glavni sudija ovog meča pokazao na bijelu tačku, odakle je na već opisan način pobjedu Borusiji donio Rojs.

Union Berlin je gostovao Štutgartu i već u četvrtom minutu zatresao mrežu domaćih preko Marvina Fridriha. Mreže su mirovale sve do 77. minute kada je berlinski sastav udvostručio prednost preko Taivo Avoinija kada je Nigerijac fantastičnim udarcem glavom matirao golmana Gregora Kobela.

Kada je sve ukazivalo na to da će i na ovoj utakmici gosti odnijeti tri boda, desilo se malo fudbalsko čuda u posljednjih pet minuta kada je u junaka meča izrastao Saša Kalajdžić koji je prvo u 85. minuti smanjio zaostatak na 2:1, a zatim u prvoj minuti sudijske nadoknade još jednom postigao pogodak čime je obezbjedio neriješen rezultat 2:2 i jedan bod svojoj ekipi.

Na trećoj utakmici Herta je dočekala Majnc, ali utakmica je završena najgorim mogućim rezultatom za sve ljubitelje fudbala bez golova 0:0.