Fudbaleri Ajntraht Frankfurta savladali su na domaćem terenu ekipu Bajer Leverkuzena sa 2:1, dok je Frajburg sa 3:1 bio bolji na gostovanju Hofenhajmu. Do pobjeda su još stigli Borusija Menhengladbah, Augzburg i Union Berlin u 14. kolu njemačke Bundeslige.

Nakon što su u prošlom kolu doživjeli prvi poraz u prvenstvu od Bajern Minhena, ekipa Bajer Leverkuzena ponovo je poražena, iako su poveli predivnim golom petom Nadiema Amirija u desetom minutu. Domaći tim je izjednačio golom Amina Jansa koji je primio sjajan pas u prostor i lagano matirao protivničkog golmana u 22. minutu. Gol odluke djelo je Edmonda Tapasobe, jer je nespretno reagovao u petercu i zatresao mrežu svog tima za novi poraz.

Mislilo se da će Hofenhajm konačno krenuti u boljem ritmu u 2021. godini, ali se veoma raspoloženi Frajburg pobrinuo da im godina počne loše. Gosti su poveli golom Baptiste Santamarije do kog se lopta odbila u šestom minutu, a on je silovitim udarcem sa par metara zatresao mrežu protivnika. Na 2:0 je povećao Vićenco Grifo sa bijele tačke u 34. minutu, da bi dva minuta kasnije Adams Kasim na ubačaj Ermedina Demirovića postigao autogol za 3:0. Počasni pogodak za domaće dao je Ihlas Bebu u 58. minutu.

Borusija Menhengladbah je stigla do veoma bitne pobjede i to na gostovanju Armini Bilefeld, golom Brila Embola nakon kontranapada u 58. minutu.

Istim rezultatom Augzburg je trijumfovao na gostovanju Kelnu, nakon što je Florijan Niederlečner sjajno asistirao Iagu u 77. minutu.

Union Berlin se vratio dobrim rezultatima i to pobjedom na gostovanju Verderu od 2:0. Prvi je djelo Šeralda Bekera u 12. minutu poslije fenomenalnog pasa Taiva Avonija, da bi se isti igrač u 28. minutu uz dosta sreće upisao u strijelce i odlučio pobjednika.