Bundesliga: Petarde Bajern Minhena i Štutgarta, sigurne pobjede Borusije Dortmund i Volfsburga (VIDEO)

Fudbaleri Bajern Minhena deklasirali su sa 5:1 ekipu Kelna, dok je istim rezultatom Štutgart bio bolji od Šalkea, a pobjede su ostvarile ekipe Borusije Dortmund i Volfsburga u 23. kolu Bundeslige.

Šampioni Njemačke stigli su do vođstva u 18. minutu kada je Leon Gorecka ubacio loptu u peterac, a tamo je Erik Čupo-Moting glavom zatresao mrežu protivnika za 1:0. Poslije izgubljene lopte igrača Kelna Gorecka je sada sjajno proigrao Roberta Levandovskog, a Poljak je u svom stilu pogodio za 2:0.

Nakon neshvatljive greške igrača Bajern Minhena Eljes Škhiri je uzeo loptu i solo prodorom stigao do gola Manuela Nojera, te smanjio na 2:1 u 49. minutu. Da ne bi bilo previše dileme oko pobjednika pobrinuo se Levandovski u 65. minutu, pošto je poslije predivnog proigravanja Tomasa Milera pogodio za 3:1. U strijelce se u 82. minutu upisao i Serž Gnabri nakon što je naletio na loptu koju je ubacio Lukas Ernandez. Isti igrač je četiri minuta kasnije postigao i drugi gol, a Gorecka svoju treću asistenciju za konačnih 5:1.

Nakon serije loših rezultata Borusija Dortmund je ostvarila pobjedu protiv ekipe Arminije Bilefeld sa 3:0. Prvi gol je predivno djelo Mahmuda Dauda sa dvadeset metara u 48. minutu. Deset minuta kasnije Džejdon Sančo je bio precizan sa bijele tačke sa 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Renier u 81. minutu poslije akcije Sanča i Erlinga Halanda

Štugart je na svom terenu deklasirao ekipu Šalkea sa 5:1, a prva dva gola je postigao Vataru Endo u desetom i 26. minutu. Saša Kalajdžić je pogodio za 3:0 u 34. minutu, a onda je Sead Kolašinac postigao prvi gol po povratku u dresu Šalkea za 3:1. Nabil Bentaleb je propustio priliku da vratio svoj tim u meč, pošto je promašio penal u 72. minutu.

Filip Klement je to u 88. minutu kada je riješio sve dileme oko pobjednika, da bi Daniel Didavi postigao fenomenalan gol za ubjedljivih 5:1.

Utakmica u kojoj je postignuto najmanje golova je ona između Volfsburga i Herte i tu su domaćini ostvarili pobjedu od 2:0. Lukas Klanter je postigao autogol u 38. minutu, a Maksenc Lakro je postavio konačnih 2:0 u 90. minutu.