Bundesliga: Remi Volfsburga i Lajpciga, novo razočarenje Borusije Dortmund, pobjeda Verdera (VIDEO)

Fudbaleri Volfsburga i Lajpciga opravdali su ulogu jednog od derbija 16. kola Bundeslige, pošto su remizirali sa 2:2. Borusija Dortmund je razočarala protiv Majnca sa 1:1, dok je Verder u posljednih deset minuta stigao do pobjede nad Augzburgom od 2:0. Dueli između Hofenhajma i Arminije Bilefeld, te Kelna i Herte su završeni bez golova.

Najzanimljiviju utakmicu odigrale su ekipe Volfsburga i Lajpciga, a već u petom minutu poslije brzog napada Emil Forsberg je proigrao Nodija Mukielea koji je lagano zatresao mrežu za 1:0. Ipak veoma brzo domaći tim je stigao do izjednačenja nakon što je Janik Gerhart ubacio u peterac, a tamo je Vout Veghorst potvrdio da je u fenomenalnoj formi, pošto je glavom pogodio za 1:1.

Nastavili su igrači Volfsburga u istom ritmu, a nakon što su oduzeli loptu na protivničkoj polovini Renato Stefen je bio precizan sa nekih dvadeset metara u 35. minutu. Tačno dvadeset minuta kasnije igrači domaćeg tima su katastrofalno reagovali u svom petercu, golman Koen Kastels je uspio da odbrani prvi šut gostiju, ali je na loptu naletio Vili Orban i izjednačio na konačnih 2:2.

Borusija Dortmund će imati itekako za čim da žali poslije remija sa Majncom. Poveli su u drugom minutu golom Erlinga Halanda, ali je on poništen zbog ofsajda. Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 57. minutu kada je Levin Oztunali uzeo loptu na svojoj polovini, vodio je do nekih trideset metara do gola i onda maestralno matirao protivničkog golmana za vođstvo Majnca od 1:0.

Domaćin je uspio da izjednači u 73. minutu kada je na jednu izbačenu loptu na vrh šesnaesterca naletio Tomas Menije i zatresao mrežu rivala. Već u sljedećem napadu sudija je svirao penal za Borusiju Dortmund, ali je Marko Rojs šutirao pored gola.

Fudbaleri Verdera stigli su do veoma bitne pobjede protiv Augzburga sa 2:0. Poveli su golom Teodora Gebre Selasija u 84. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Feliks Agu u 87. minutu poslije asistencije Romana Šmida

Igrači Hofenhajma nastavili su sa lošim rezultatima, jer su remizirali bez golova kod kuće sa Arminije Bilefelda, dok je istim rezultatom završen duel između Kelna i Herte.