Bundesliga: Šalke pobijedio nakon 30 utakmica, Union prokockao vođstvo i igrača više (VIDEO)

U današnjem 15. kolu Bundeslige odigrano  je pet utakmica u terminu od 15:30h, a pobjedu na gostovanju ostvario je Ajntraht, Frajburg i Šalke na svom terenu, a bodove su podijelili Bajer Leverkuzen i Verder, odnosno Union Berlin i Volfsburg.

Bajer Leverkuzen je nastavio loš niz od sada već tri utakmice bez pobjede, a danas je bod sa “Baj arene” odnio Verder Bremen.

I iako su “Apotekari” imali veći posjed lopte i bolje prilike, prvi gol na utakmici postigao je Omer Toprak početkom drugog poluvremena i donio svom timu vrijedan bod.

Nije Leverkuzen iskoristio dobru šansu u drugoj minuti da povede preko Muse Diabija čiji udarac je tada prohujao pored stative i na poluvremenu mreže su mirovale.

Dobar centaršut Ludviga Augustinsona u 51. minuti i neopreznost odbrane Bajera iskoristio je Toprak i doveo Verder u vođstvo 1:0.

Mogli su domaći do kraja meča stići do izjednačenja pet minuta kasnije, ali udarac Kemira Demirbaja iz slobodnog udarca je otišao tik iznad prečke.

Bod “Apotekarima” donio je Patrik Šik nakon dosta gužve u kaznenom prostoru i odlične lopte koju je tamo uputio Leon Beili.

Frajburg je na svom terenu bez problema pobijedio Keln sa ubjedljivih 4:0.

Ermedin Demirović je doveo domaće u prednost već u 18. minuti kada je iskoristio situaciju jedan na jedan i pogodio mrežu Kelna.

Do poluvremena već je bio 2:0 za Frajburg, a strijelac u 39. minuti nakon greške odbrane gostiju bio je Nikolas Hofler.

15 minuta igralo se u drugom poluvremenu, a Frajburg je stigao i do trećeg gola, pa je tada postalo jasno da će domaći nakon ovog kola upisati nova tri boda. Demirović je sjajno odigrao povratnu loptu na pet metara odakle ju je u mrežu poslao Rolan Salai.

Stigao je Frajburg i do četvrtog gola, postigao je Filip Lajnhart, a ponovo je asistent bio bosankohercegovački fudbaler Demirović.

Šlag na tortu i velikih 5:0 za domaće postavio je Lukas Holer deset minuta prije kraja meča.

Ajntraht Frankfurt je na gostovanju u Majncu ostvario pobjedu rezultatom 2:0.

Oba gola gosti su postigli sa bijele tačke, a oba puta siguran izvođač najstrožije kazne bio je Andre Silva.

Prvo je u 22. minuti penal skrivio Musa Niakate, a drugi i odlučujući desio se u 72. minuti.

Imali su i domaći jedanaesterac dosuđen u 60. minuti, ali je nakon pregledanja VAR-a odluka sudije promijenjena i igra je nastavljena.

Šalke je danas nakon 33 utakmice posta konačno stigao do pobjede, a protivnik je bio Hofenhajm.

Poveli su domaći u 42. minuti. Amine Harit je poslao upotrebljivu loptu, a mrežu Hofenhajma zatresao je majstorski Metju Houp.

Da će domaći konačno stići do pobjede dalo se naslutiti u 56. minuti. Ponovo su isti akteri bili u istim ulogama i na semaforu je od tada pisalo 2:0 za “Rudare” iz Gelzenkirhena.

Kakav su tandem Harit i Huop pokazali su i šest minuta kasnije, kada je Houp stigao do het-trika, a Harit upisao i treću asistenciju.

Deset minuta prije kraja i Harit se upisao među strijelce i postavio konačnih 4:0 za Šalke.

Union Berlin i Volfsburg remizirali su u glavnom gradu Njemačke rezultatom 2:2.

Prednost gostima donio je Renato Štefen nakon deset minuta igre glavom iz kornera, a u 29. minuti snažnim udarcem na drugoj strani izjednačio je Šeraldo Beker.

U 50. minuti Maksimilijan Arnold je napravio prekršaj kao posljednji igrač odbrane i zaradio direktan crveni karton. Upravo iz tog prekida sa ivice kaznenog prostora Robert Andrih je doveo Union u prednost 2:1.

Nakon sat vremena igre Union je postigao treći gol, ali je on poništen zbog prethodnog faula u napadu.

Nisu domaći sačuvali igrača više i vođstvo, pa je Volfsburg, odnosno Vught Velgorst postigao gol sa bijele tačke u 66. minuti i postavio konačnih 2:2.