Čapljina na krilima sjajne četvrte četvrtine porazila Mladost u Mrkonjiću

U okviru zaostalog kola Lige BiH, Čapljina je kao gost savladala Mladost sa 86:81 (16:20, 22:15, 18:30, 30:16).

Domaćini su bolje otvorili meč, iako je Čapljina prva povela preko Alekse Jugovića. Đoko Šalić je povezao četiri poena, a potom je Stefan Lakić maestralno zakucao i doveo svoj tim do 6:2.

Prednost Mrkonjićana je u nastavku rasla, precizni su bili Jovan Đorđević Marinković, Lakić, Pavel Lobarev i Šalić, te je na tri i po minuta do kraja prvog perioda rezultat bio 14:6. Gosti su ipak zaigrali bolje u nastavku i na prvu pauzu se otišlo sa 20:16 za Mladost.

Drugi period je pripao Čapljini, a poenima ga je započeo Đorđe Savković. Igor Josipović mu je uzvratio, a potom se aktivirao Gojko Sudžum, koji je uz pomoć Vladimira Ivelje izjednačio na 25:25.

Ivelja i Savković su u nastavku bili udarne igle svoje ekipe, koja je na dva minuta do kraja došla do prednosti od +7 (36:29). Ipak, izabranici Žarka Milakovića im nisu dozvolili da se odvoje i poslije 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 38:35 za goste.

mladost capljina

U odnosu na drugu, situacija u trećoj četvrtini se okrenula za 180 stepeni. Domaćini su od samog početka bili konkretniji, Đorđević Marinković, Lakić i Lobarev su pogađali trojke, dok su gosti postepeno posustajali u napadu.

Dobra tranzicija je dovodila Mladost i do lakih poena, a Čapljina se održala u životu preko Sudžuma i Ivelje, te su u posljednji kvartal ušli sa -9 (65:56).

Tim koga sa klupe predvodi Boris Džidić je pokazao želju za povratak u igru od samog starta finalne dionice. Na pet minuta do kraja, Milan Lužaić je postigao sjajnu trojku uz faul, te je tako poslije dužeg vremena doveo svoj tim na jedan posjed zaostatka (74:71).

Van linije 6,75m su potom pogodili Lobarev sa jedne i Ivelja sa druge strane, a Lužaić je sa penala izjednačio na 77:77 i bilo je jasno da će doći do drame.

Mladost je u posljednjih 150 sekundi ušla sa minimalnom prednošću (79:78), a u tim trenucima je došlo do praznog hoda sa obje strane. Ivelja je prekinuo košgeterski post pogotkom sa poludistance za 80:79, ni jedni ni drugi nisu pronašli prava rješenja u nastavku, a Čapljinci su se bolje snašli u penal završnici i slavili sa 86:81.

Kod pobjednika, najefikasniji su bili Lužaić i Ivelja sa po 18, a na drugoj strani je prednjačio Lobarev sa 23 poena. Džidićev tim u Ligi BiH sada ima sedam trijumfa i šest poraza, dok je Mrkonjićanima ovo deveti negativan rezultat iz 14 utakmica.