Čelik furioznom četvrtom četvrtinom stigao do pobjede nad Promom

U okviru 16. kola Lige BiH, Čelik je kod kuće savladao Promo sa 88:75 (23:20, 15:23, 21:16, 29:16).

Meris Bećirović je otvorio meč poenima za Čelik, a uzvratio mu je Berin Gudić. U nastavku se igralo koš za koš, ni jedni ni drugi se nisu uspijevali ozbiljnije odvojiti, a na prvu pauzu se otišlo sa 23:20 u korist Zeničana.

Košarkaši Proma su se razbudili u nastavku. Zaigrali su čvršće u odbrani, a lakše su dolazili i do napadačkih rješenja, pogotovo u posljednja tri minuta drugog perioda. Tada su Dino Alkić i Gudić svojim poenima kreirali sjajnu seriju i rezultat nakon 20 minuta igre je bio 43:38 za goste.

processed 1
KK “Promo” Donji Vakuf/Facebook

Ni jedni ni drugi nisu bili pretjerano raspoloženi u većem dijelu trećeg kvartala. Haris Delalić je bio aktivan u redovima “Crno-crvenih”, a pridružili su mu se Ermin Dedić i Milivoje Božović, koji je svojom trojkom u posljednjim trenucima dionice izjednačio na 59:59, te se tako ušlo u odlučujućih deset minuta.

Zeničani su potpuno razbili protivnike u finalnom periodu. Mnogo lakše su pronalazili put do protivničkog obruča, gotovo stalno su imali dvocifrenu prednost, a konačan ishod je glasio 88:75 u njihovu korist.

Kod izabranika Josipa Pandže, najefikasniji je bio Delalić sa 23, pratio ga je Božović sa 21, a u suparničkom taboru je bolji od ostalih bio Gudić, koji je takođe postigao 21 poen. Čeliku je ovo osma pobjeda iz 14 utakmica, a Promo je doživio svoj deveti poraz iz 15 mečeva.