U okviru 21. kola Lige BiH, Čelik je kao gost pobijedio Bratunac sa 80:77 (19:23, 15:23, 24:15, 22:16).

Domaćini su u ovom meču bili oslabljeni neigranjem Dejana Ćupa i Radenka Pilčevića, a Ermin Dedić nije bio u sastavu “Crno-crvenih”.

Marko Rikalo i Đorđe Tresač su doveli Bratunac do početne prednosti od 5:0, na drugoj strani je pogodio Milivoje Božović, a zatim je došlo do perioda praznog hoda sa obje strane. Trojkom ga je prekinuo Rikalo, na isti način mu je odgovorio Haris Ćurevac, a potom se uglavnom igralo koš za koš i na prvu pauzu se otišlo sa 23:19 za izabranike Ognjena Radića.

Bratunčani su bili raspoloženiji u drugoj četvrtini, Tresač ih je nakon tri minuta doveo do dvocifrene prednosti (35:23), a onda je uslijedila slična situacija kao u prvom periodu, kada ni jedni ni drugi nisu pronalazili prava napadačka rješenja. Na dva i po minuta do kraja, Anes Podojak je smanjio na 38:30, ali domaćini su ponovo dodali gas i nakon 20 minuta je bilo 46:34 u njihovu korist.

Čelik, Čelik poslije preokreta bolji od Bratunca

Čelikov preokret je započeo u trećoj četvrtini. Haris Delalić i Ćurevac su na otvaranju pogodili trojke, kasnije je Božović bio agresivan, Ranko Križanović je svojim potezima sa niskog posta stvarao prednost, te je vođstvo Bratunca bilo sve manje i manje. Na dva minuta do kraja, Meris Bečirović je izjednačio na 53:53, no domaćini su se donekle oporavili i sa +3 (61:58) ušli u odlučujući kvartal.

Kada je Tresač nakon tri minuta u četvrtoj dionici pogodio oba penala za 68:60, činilo se da su Bratunčani u mnogo boljoj poziciji, međutim izabranici Josipa Pandže su uzvratili serijom od 6:0, a na tri minuta do kraja je Ćurevac preokrenuo na 73:71. Isti igrač je nedugo zatim asistirao za Božovića, a Bečirović je malo kasnije ubacio trojku za 78:72 i domaćini se više nisu uspjeli oporaviti. Došlo je do penal završnice, ali Zeničani su bili dovoljno mirni i u konačnici slavili sa 80:77.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Ćurevac sa 22, dok se na drugoj strani istakao Tresač sa 19 poena.