Čelsi iskoristio brojčanu nadmoć i srušio Milan, Pari Sen Žermenu i Realu samo bod

Čelsi je u derbiju 4. kola grupne faze Lige šampiona kao gost savladao Milan sa 2:0.

Plavci su tako stigli do sedmog boda i prvi su u grupi, dok su Rosoneri ostali na četiri i zauzimaju treću poziciju.

Ispostavilo se da je meč za Milan bio završen već u prvih 20 minuta. Fikajo Tomori je nakon faula u šesnaestercu dobio direktan crveni karton, pa je njegov tim nastavio dalje sa deset igrača.

Žoržinjo je bez problema realizovao penal za 1:0, a Mejson Maunt je u 34. minutu postavio konačan rezultat utakmice, 2:0 u korist gostiju iz Londona.

Pari Sen Žermen nije opravdao ulogu favorita na svom terenu protiv Benfike.

Sveci su poveli sa 1:0 u 40. minutu preko Kilijana Mbapea, koji je bio precizan sa bijele tačke, no tim iz Lisabona je na isti način izjednačio u 62, kada je strijelac bio Žoao Mario, te je konačan ishod ostao 1:1.

Real Madrid se nije dobro proveo u Varšavi, gdje je jedva izvukao bod protiv Šahtjora.

Ekipa iz Donjecka je povela u 46. minutu preko Aleksandra Zubkova, a Madriđani su do poravnanja došli tek u petom minutu sudijske nadoknade, pošto je protivničku mrežu zatresao Antonio Rudiger za konačnih 1:1.