Čelsi

U okviru grupe H Lige šampiona Čelsi je rezultatom 4:0 pobijedio Juventus, dok su Malme i Zenit remizirali sa 1:1.

Danas su odigrane utakmice petog kola grupne faze Lige šampiona, a u okviru grupe H Čelsi se pridružio Juventusu na listi timova koji će se takmičiti u eliminacionoj fazi takmičenja, dok će Zenit igrati Ligu Evrope na proljeće.

Čelsi je ubjedljivo savladao Juventus kojem je u 90 minuta igre dozvolio tek jedan udarac ka golu. Londonski tim poveo je u 25. minuti kada je nakon kornera najsnalažljiviji pred golom bio Trevo Šaloba koji je snažnim udarcem savladao Vojćeha Šćesnog

Na 2:0 nakon sjajnog prijema lopte u šesnaestercu, a potom i snažnog udarca povećao je Ris Džejms u 56. minuti, da bi na 3:0 dvije minute poslije povećao Kalum Hadson-Odoi nakon sjajne akcije sa četiri dodavanja u šesnaestercu Juventusa.  Konačnih 4:0 u 95. minuti postavio je Timo Verner

Zenit je uspio u svojoj namjeri da ne izgubi u Malmeu i time izbori plasman u Ligu Evropa na proljeće, na jako težak način. Domaćin je poveo u 28. minuti kada je nakon asistencije Veljka Birmančevića precizan bio Soren Riks. U sedmoj minuti nastavka Artem Dzjuba promašio je penal za izjednačenje, a stvari su se za ruski tim dodatno zakomplikovale kada je drugi žuti karton u 86. minuti dobio Dmitri Čistjakov. Ipak je Zenit dobio novi penal u drugoj minuti nadoknade, a njegov siguran realizator bio je Jaroslav Rakicki.

Čelsi i Juventus sada imaju po 12 bodova i sigurni su učesnici osmine finala Lige šampiona, dok će Zenit na proljeće igrati Ligu Evrope.