Čempionšip: Bornmut lagano pregazio nemoćni Barnsli

Na otvaranju 16. kola engleskog Čempionšipa, ekipa Bornmuta je u gostima demolirala domaći Barnsli rezultatom 4:0, što im je pomoglo da dođu do prvog mjesta na tabeli drugog po kvalitetu fudbalskog ranga u Engleskoj.

Apsolutno nikakve šanse nije imao Barnsli. Domaća ekipa koju sa klupe predvodi Valerijen Ismail nije mogla niti u jednom trenutku da parira razigranom i sjajnom Bornmutu. Vidno raspoložene “Trešnjice” su već u prvom poluvremenu riješile pitanje pobjednika kada su gol domaćina pogađali Filip Biling i Dominik Solanke.

Nastavak je tekao kao i prethodnih 45 minuta. Momci Džejsona Tindala su izašli na “Oukvel” stadion i zabili još dva pogotka u mrežu Barnslija. Dijego Riko i Sem Saridž su povećali prednost Bornmuta na konačnih 4:0

Iduće kolo ekipa Bornmuta putuje na gostovanje Svonsiju, dok će Barnsli na svom terenu dočekati Vajkombi koji se nalazi u opasnoj zoni.