Čempionšip: Reding i Svonsi upisali nove trijumfe, Milvol doživio novi poraz na svom terenu

Danas je u okviru 23. kola engleskog Čempionšipa odigrano osam utakmica, dok su tri meča odođena. Reding je uspio savladati Hadersfild u gostima.

Na ”Sent Endrju” terenu sastali su se Birmingem i Blekburn. Golovima Adama Armstronga i Bredlija DakaRoversi” su upisali gostujuću pobjedu. Rezultat je bio 2:0 za Blekburn.

Hadersfild nije uspio da savlada Reding na svom “Džon Smit” stadionu. Za domaće je pogodio Frejzer Kembl, a goste je do trijumfa vodio Lukas Žoao sa dva pogotka. Poslije 90 minuta igre bilo je 2:1 za Reding.

Milvol je dočekao Koventri u Londonu, i ostao kratkih rukava. Gosti su preko Džejka Kupera i Gustava Hamera od 26. minuta vodili sa dva gola razlike, domaći su ublažili poraz pogotkom Džeda Volasa. Na kraju je bilo 2:1 za Koventri.

Norič je na svom “Kerou roudu” ugostio Barnsli i uspio minimalnim rezultatom osvojiti sva tri boda. Strijelac jedinog gola je bio Emilijano Buendija, na kraju je ostalo 1:0 za Norič.

Notingem Forest je gostovao Preston Nort Endu i uspio upisati pobjedu. Luis Graban je u 70. minutu dao gol za “Šumare“, te je na kraju ostalo 1:0 za Notingem Forest.

Svonsi je zadržao sva tri boda na “Libertiju” protiv Votforda. Poveli su gosti preko Toma Kleverlija, ali su domaći sa dva gola Džamala Loua došli do trijumfa. Bilo je 2:1 za Svonsi.

Iako je Vajkombi poveo preko Učea Ikpeazua, gosti su golovima Markusa Brauna, Markusa Taverniera i Čube Akpoma došli do nova tri poena. Poslije 90 minuta fudbala na “Adams parku” bilo je 3:1 za Midlzbro.

Stouk je nastavio da posrće, ovaj put na svom terenu je ostao bez bodova protiv Bornmuta. Gosti su postigli jedan pogodak koji je djelo Žuniora Stanislasa i to im je bilo dovoljno za sva tri boda.

Odgođeni su mečevi između Brentforda i Bristola, Lutona i Kvins Park Rendžersa, te Roterama i Kardifa.