Češka - Engleska 0:1 (KRAJ)

Engleska i Češka od 21:00h na “Vembliju” igra treći meč grupne faze Evropskog prvenstva.

Engleska je u prve dvije utakmice osvojila četiri boda, dok je Češka osvojila isti broj bodova, pa će ova utakmica odlučivati o prvoplasiranoj ekipi u ovoj grupi.

UŽIVO

90′ Kraj utakmice.

86′ Poništen je pogodak Džordana Hendersona koji se našao u “debelom” ofsajdu.

75′ Aleks Kral je uputio centaršut u šesnaesterac Engleske, ali su domaći igrači odlično reagovao i izbacili loptu daleko od svog gola.

69′ Megvajer je pao u kaznenom prostoru nakon centaršuta. Tražili su Englezi jedanaesterac, ali se glavni arbitar nije oglasio.

62′ Pikford je boksovao centaršut koji je uputio Jan Boril i otklonio opasnost ispred gola Engleske.

55′ Kejn je glavom spustio loptu do Sterlinga, koji bi da nije Vladimira Coufala izašao sam ispred Vaclika.

49′ Vladimir Darida je pokušao odigrati jednu uigranu akciju nakon kornera, ali je njegov centaršut završio u rukama Džordana Pikforda.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremana.

42′ Kejn se namjestio na udarac i sa ivice kaznenog prostora probao svoj udarac, ali je ispred lopte u nedozovoljenoj poziciji bio Sterling, tako da od ove šanse Engleza nije bilo ništa.

37′ Nezgodno je Šo centrirao, lopta je išla čak u okvir gola, no uspio je Vaclik odbiti u korner.

35′ Veliku šansu sada je imao Tomas Souček. Još jednom je Češka pokušala centaršutom, lopta se ovaj put odbila do veznog igrača Vest Hema koji je šutirao pored gola.

34′ Engleska je prebacila težište igre na polovinu Češke, no ne uspjevaju ni jedni ni drugi u ovim trenucima stvoriti ozbiljniju šansu.

26′ Hari Megvajer je poslao loptu ka Hariju Kejnu, koji je lažnjakom oslobio sebi prostor i šutirao, no dobro je bio postavljen Vaclik.

20′ Opredijelila se Češka u ovom susretu jasno da centaršutevima ugroozi Engleze, ali do sada oni odlično rješavaju te situacije.

12′ GOOOOL! Engleska vodi 1:0. Džek Griliš je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu na drugu stativu gdje je bio Sterling, koji je iskoristio asistenciju i glavom poslao loptu u mrežu.

8′ Osim početne šanse Engleska nije prikazala mnogo. Čak je Češka ta koja vrši pritisak i ima više loptu, no njihovi pokušaju mahom centaršutevima ne završavaju gdje bi trebali.

2′ Već na startu su Englezi mogli do pogotka. Luk Šo je poslao dubinsku loptu prema Rahimu Sterlingu koji je pokušao lobovati Tomaša Vaclika, ali je stativa spasila Čehe.

1′ Počeo je susret na “Vembliju“.

SASTAVI

Češka: Vaclik – Boril, Kalaš, Celustka, Coufal – Souček, Houls, Jankto, Darida, Masopust – Šik.

Engleska: Pikford – Šo, Megvajer, Stouns, Volker – Rajs, Filips, Sterling, Griliš, Saka – Kejn.