Četveroligaš Esen šokirao je večeras fudbalsku javnost izbacivši Bajer Leverkuzen na domaćem terenu u Kupu Njemačke. Kil je nakon izvođenja jedanaesteraca eliminisao Darmštad.

Poslije reguliranih 90 minuta utakmice između Esena i Bajer Leverkuzena bilo je 0:0. U produžecima je to bila već druga priča, a prvo su poveli “Apotekari” preko Leona Bejlija u 105. minutu. Poslije tri minute Oguzan Kefkir donio je izjednačenje domaćinu. Potpuni preokret napravio je Simon Engleman u 117. minutu.

Kil je poslije boljeg izvođenja penala izbacio Darmštad iz Kupa Njemačke. Poslije regularnog dijela bilo 1:1, a prvo je poveo Kil preko Jani-Luka Sera u 58. minutu. Darmštadu je produžetke donio njihov Serdar Dursun u 86. minutu. Fudbaleri Kila bili su bolji na penalima i slavili rezultatom 7:6