U sklopu 23. kola ABA lige Cedevita Olimpija, sada kao slovenački predstavnik, odmjerila je snage protiv Cibone u sportskoj dvorani “Dražen Petrović”, a pobjeda je pripala domaćem sastavu rezultatom 93:83 (24:19, 17:24, 19:17, 33:23).

Utakmica je počela u sjajnom napadačkom raspoloženju oba sastava, a Cibona je na kraju prvog kvartala vodila 24:19 ponajviše zahvaljujući Krešimiru Radovčiću

Nastavila je Cibona u istom ritmu preko Darka Planinića o čemu svjedoči i dvocifrena prednost (29:19), ali potom se “probudio” uspavani protivnik, te preko Mikela Hopkinsa i Jake Blažiča uhvatio rezultati priključak, pa je na poluvremenu rezultat bio 43:31 u korist gostujućeg sastava.

Treći period protekao je u rezultatskoj klackalici i čak pet promjena vođstva, a semafor u zagrebačkoj dvorani pokazivao je 60:60 pred odlučujućih deset minuta.

Uspio je tim Vladimira Jovanovića u nekoliko navrata ostvariti značajniju prednost (77:72), ali šut za tri poena kao osnovno oružje Cedevita Olimpije bio je stavka koja je slovenački sastav održala u igri.

Neizvjesna završnica ponudila je pravu košarkašku poslasticu u kojoj su se mnogo bolje snašli košarkaši Cibone, pa je rezultat nakon posljednjeg zvuka sirene koja označava istek regularnih 40 minuta utakmice bio 92:83.

Najistaknutiji pojedinac pobjedničkog tima bio je Darko Planinić ubacivši 24 poena, dok se u poraženom sastavu istakao Kendrik Peri sa 23 poena i šest asistencija.

Na ovaj način aleksandrovačka Igokea i matematički je osigurala nastup u plej-ofu i plasman u samu završnicu regionalnog takmičenja gdje će se pronaći četiri najbolja tima u regionu.