Cibona

Cibona je rezultatom 87:77 savladala Mornar u Baru.

U prvoj utakmici nove sezone ABA lige zagrebačka Cibona ostvarila je sigurnu pobjedu protiv Mornara u Baru rezultatom 87:77 (28:16, 23:16, 16:27, 20:18).

Nakon što su prvi ovosezonski poeni u ABA ligi pripali Mornaru, a postigao ih je Strahinja Mićović nakon polaganja Barani su stekli i prednost od 7:4, a potom je uslijedila serija Cibone od 16:0, te je zagrebački tim došao do vođstva od 20:7 sredinom prve četvrtine, koja je na koncu završena s prednošću Zagrepčana od 28:16.

Mornar je dobrim otvaranjem druge dionice spustio svoj zaostatak na šest poena (28:22), ali je Cibonina reakcija na to bila novi dominantni period kojim je rezultat pred završetak drugih deset minuta igre postavljen na 44:27. Odgovorio je na to Trej Luis trojkom, a onda je Amar Gegić na odličan način ukrao loptu Baranima, a potom i atraktivno zakucao, te odveo goste ka mirnom odlasku na odmor i prednosti od 51:32.

“Cibosi” su kroz treći kvartal uspijevali održavati prednost, a ona je na jednocifren broj spuštena tek minutu i 26 sekundi pred posljednjih deset minuta igre trojkom Mićovića, da bi se treća četvrtina okončala rezultatom 67:59 u korist gostiju.

Kroz posljednju etapu meča u Baru Cibona je svoju prednost održavala na deset ili više poena razlika, te domaćem sastavu nisu ostavljali nadu za pobjedom. Barani su zaostatak spustili na osam poena jedan minut prije kraja igre, ali Gegićevo polaganje konačan rezultat postavilo na 87:77.

Najefikasniji u redovima Cibone bio je Roko Prkačin sa 24 poena, dok je Barane predvodio Vladimir Mihailović sa 18.