Cicipas i Rubljov zakazali okršaj u četvrtfinalu Rolan Garosa

Ruski teniser Andrej Rubljov i Stefanos Cicipas iz Grčke plasirali su se u četvrtfinale Rolan Garosa, gdje će igrati četvrti međusobni duel.

Repriza finala Hamburga od prije osam dana nas očekuje u četvrtfinalu Grend slema u Parizu. Rubljov je sa 3:1 (6:7, 7:5, 6:4, 7:6) bio bolji od Martona Fučoviča iz Mađarske. Mađar je poveo sa 1:0 u setovima poslije taj-brejka i imao je 4:1 u narednom setu. Ipak tada Rus počinje mnogo bolje da igra i sa dva brejka pravi preokret za izjednačenje (1:1). Ako je pet brejkova viđeno u trećem setu, kog Rubljov osvaja sa 6:4, u četvrtom nije bio nijedan. Ruski teniser osvaja taj-brejk sa 7:3 i ostvaruje najveći uspjeh na Rolan Garosu.

Cicipas je s druge strane izjednačio svoj najbolji rezultat u Parizu, savladavši Grigora Dimitrova iz Bugarske sa 3:0 (6:3, 7:6, 6:2). Grk je relativno lako osvojio prvi i treći set, a velika borba je vođena u drugom setu. Tu su oba tenisera propustila po dvije set lopte, a posebno zbog toga može žaliti Dimitrov jer bi meč krenuo u drugom pravcu. Ipak Cicipas je iskoristio treću šansu i trećem setu sa dva brejka riješio pitanje pobjednika.