Crvena furija sve samo ne furija: Morata se ispromašivao, nedostajao Ibrahimović da kazni sve to

Španija je remizirala u Sevilji na svojoj prvoj utakmici Evropskog prvenstva protiv Švedske rezultatom 0:0.

Imala je “Crvena furija” terensku inicijativu od prve minute i igrala svoju prepoznatljivu igru, koja je u prvom poluvremenu bila na višem nivou nego u nastavku. Prvu veliku priliku su imali u 16. minuti kada je Robin Olsen odlično odbranio udarac Danija Olma glavom sa pet metara.

Veliku šansu Španija nije iskoristila u 38. minuti. Pogriješila je odbrana Švedske tada nekarakteristično za njih večeras, ali to nije iskoristio Alvaro Morata koji je promašio u situaciji jedan na jedan sa golmanom.

U drugom poluvremenu Španija je nastavila sa pritiskom, ali se smanjila kretnja napadača “Crvene furije” koji su imali velikih problema da stvore priliku, pa praktično nisu bili opasni po gol Olsena.

S druge strane, Švedska je u 61. minuti morala kazniti promašaje Morate. Aleksander Isak je prvo zakomplikovao kontranapad, ali potom odlično proigrao Markusa Berga, koji je sa tri metra promašio prazan gol.

Do kraja susreta Španija nije iskoristila inicijativu, pa je ovo prva utakmica do sada na Euru završena bez golova. Dešavanja iz minuta u minut sa ovog meča možete pročitati ovdje.