Crvena zvezda je bez većih problema pobijedila Krku u petom kolu ABA lige u Beogradu rezultatom 88:62 (18:15, 26:14, 23:17, 21:16).

Loše je počeo duel u Beogradu i prvi poeni viđeni su tek nakon dvije i po minute, a postigao ih je Džordan Lojd iz slobodnih bacanja. Isti igrač pogodio je i trojku u sljedećem napadu za 5:0 vođstvo Crvene zvezde sedam minuta do kraja prve četvrtine. Gosti su se najviše zahvaljujući poenima Adina Vrabca vratili u egal i minut prije kraja prvih deset minuta bilo je neriješeno 14:14. Ipak, Marko Jagodić Kuridža je na kraju pogodio dva slobodna bacanja i u drugu četvrtinu se ušlo rezultatom 18:15.

Crvena zvezda, Crvena zvezda bez problema protiv Krke za pet od pet

Najveću razliku i veliki posao napravili su “crveno-bijeli” u drugih deset minuta. Trojka Korija Voldena na početku, potom poeni Lojda i Dejana Davidovca i trener Krke Vladimir Anzulović morao je zvati tajm-aut pri rezultatu 26:18. Nakon minute odmora gosti kreću bolje i prave seriju 5:0 poenima Mihe Škedelja, te Roda Kempora i Saša Obradović je tada bio prinuđen da reaguje. Dobra reakcija domaćih igrača nakon toga i trojkom Ognjena Dobrića na 2,11 do kraja Zvezda je povela 38:25. Do kraja prednost se samo povećavala i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 44:29.

Ni u trećoj četvrtini gosti nisu uspjevali da spuste razliku na jednocifreni broj, a ona je konstantno rasla. Raspoložen je bio Lojd večeras i u trećoj dionici postalo je jasno da Krka ne može da parira Crvenoj zvezdi. Prednost pred sam kraj otišla je i na preko 20 poena, kada je Tejlor Ročesti 1:27 do isteka pogodio trojku (67:45). Do kraja je samo Rok Stipčević pogodio jedno bacanje i pred posljednjih deset minuta rezultat je bio 67:46.

Dvije vezane trojke Dobrića početkom posljednje dionice natjerale su trenera Krke da odmah zove tajm-aut. Nije on mnogo toga dobrog donio i poenima Džona O’Brajanta na 4:13 do kraja bilo je velikih +30 za Crvenu zvezdu (80:50). Do kraja domaći su lagano priveli utakmicu kraju i ona se završila 88:62.

Najefikasniji u redovima “crveno-bijelih” bio je Dobrić sa 14 poena, dok je samo jedan manje dodao Volden. U porazu Krke najviše poena je ubacio Vrabac (13).

U sljedećem kolu Krka dočekuje Mornar, dok će Crvena zvezda igrati protiv Primorske.