ABA League

Crvena zvezda je rezultatom 97:61 savladala Split.

U prvom kolu nove sezone ABA lige Crvena zvezda je u Beogradu savladala Split rezultatom 97:61 (22:16, 31:12, 22:13, 22:20).

U prvih deset minuta utakmice u dvorani “Aleksandar Nikolić” Crvena zvezda je bila uspješnija od Splita, ali u tom periodu igre domaći sastav nije nagovještavao ubjedljivu pobjedu, već je prva etapa završena s prednošću beogradskog tima rezultatom 22:16.

Prva polovina drugog kvartala odredila je smjer meča. “Crveno-beli” su se prvo odvojili na deset poena razlike (28:18), a potom su i serijom 15:0 došli i do velikih +25 (45:20), a s tom se razlikom otišlo i na poluvrijeme (53:28).

Splićani su uspjeli u trećoj četvrtini koliko-toliko iskontorlisati rezultat, te ne dopustiti da utakmica ode ka poptunom debaklu za njih. Crvena zvezda odvajala se i do +37 (67:30), ali su gosti potom uspjeli vratiti zaostatak na 30 poena (69:39), da bi pauzu koja prethodi posljednjih deset minuta igre dočekali s rezultatom 75:41.

Domaći sastav kroz posljednju je etapu konstantno održavao visoku prednost, a pitanje je samo bilo kojim će se rezultatom okončati duel dva tima, koji je na kraju završen pobjedom Crvene zvezde od 97:61.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bio je Nikola Ivanović sa 20 poena, dok je Sani Čampara za Splićane ubacio deset.