Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju ekipu Voždovca sa 4:1 u 27. kolu Superlige Srbije.

Čim se krenulo sa centra domaći igrači su iznenadili šampiona Srbije. Nemanja Milojević je ubacio u šesnaesterac u četvrtom minutu, a tamo je najviši u skoku bio Dragan Stoisavljević i doveo je Voždovac u vođstvo od 1:0.

Nakon toga prema očekivanjima krenula je potpuna ofanziva igrača Dejana Stankovića. Aleksandar Katai je pokušao iz šesnaesteraca u 12. minutu, no to je golman domaćih lako odbranio. Jedan od najljepših trenutaka utakmice dogodio se u 20. minutu kada je Milan Gajić ispalio projektil sa oko 30 metara, ali je Miloš Krunić odbranio to predivnom paradom.

Uslijedio je zatim mirniji period utakmice, da bi u 30. minutu uslijedio istorijski trenutak, jer se u strijelce upisao El Fardu Ben. Katai je ubacio u peterac, tamo se našao Ben i glavom je izjednačio na 1:1 i tako postigao 61. u dresu Crvene zvezde, čime je postao najefikasniji stranac u istoriji ove ekipe.

Sedam minuta kasnije uslijedio je potpuni preokret, tako što je Željko Gavrić ubacio sa desne strane, a Mirko Ivanić je bio potpuno sam i bez većih problema je glavom matirao protivničkog golmana za 2:1.

U nastavku su igrači Crvene zvezde usporili ritam utakmice i nijedna ekipa nije stvarala prilike. Aleksa Vukanović je bio u dobroj šansi, ali se na par metara od gola spetljao i upropastio priliku.

Napadi gostiju su bili sve češći i onda je u 68. minutu Gajić ubacio i pronašao Gavrića koji se fino namjestio i pogodio suprotan ugao gola za 3:1.

Vukanović je u 75. minutu došao do šesnaesteraca i snažno šutirao, no golman Voždovca je opet pokazao sjajne reflekse. Već nakon tog kornera Milunović je spustio loptu do Ivanića, ovaj je šutirao, a nakon što je golman zakačio loptu, ona je stigla do Vukanovića koji je bez većih problema zatresao mrežu za 4:1.

Već u sljedećem napadu Slavoljub Srnić je dodao do Gavrića, a ovoj je sa desetak metara pogodio stativu. Aleksandar Stanisavljević nije imao puno sreće kada je šutirao sa dvadeset metara, lopta je prošla Milana Borjana, no završila je na prečki. Do kraja nije bilo većih zanimljivosti i meč je završen rezultatom 4:1.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Mladost, a Voždovac će u Niš kod Radničkog.