Košarkaši Crvene zvezde savladali su na domaćem terenu ekipu Valensije sa 76:73 (20:22, 25:14, 12:21, 19:16) u 15. kolu Evrolige.

Prva četvrtina se može opisati kratko da se igrala koš za koš, a da će tako biti vidjelo se nakon je Džordan Lojd odmah odgovorio trojkom, na trojku Luisa Laberija. Timovi su se veoma često smjenjivali u vođstvu, da bi poenima Laberija i Klemena Prepeliča gosti imali vođstvo od +4 (18:14). Ipak na samom isteku prvih deset minuta Dejan Davidovac je smanjio na 22:20.

Početak druge četvrtine pripao je Koriju Voldenu, pošto je nakon poena sa linije penala ukrao loptu i zatim zakucao za vođstvo domaćina od 24:22. Nakon dva minuta gosti su postigli prvi poen i to Martin Hermanson, da bi Duop Rit i Lojd stvorili +5 (29:24). Lojd je ubrzo poslije toga sa Ognjenom Kuzmićem produžio seriju Crvene zvezde za najvećih +9 (33:24).

Nikola Kalinić i Derik Vilijams su prekinuli seriju protivnika za 33:28, a zatim je Džoni O’Brajant dva puta vraćao na devet poena razlike (39:30). Prepelič je novom trojkom uspio da smanji vođstvo domaćih, ali je Branko Lazić sa 2+1 vratio razliku, te se na odmor otišlo sa rezultatom 45:36.

Lojd je trojkom otvorio drugo poluvrijeme i Crvena zvezda je prvi put imala dvocifrenu razliku (48:36), no Kalinić i Bojan Dubljević su uzvratili serijom 4:0 (48:40). Uslijedilo je nekoliko napada bez poena na obje strane, a nakon što je Giljerm Vives lagano položio loptu u koš za 50:44, Saša Obradović je tražio tajm-aut.

O’Brajant je svojim 11 poenom prekinuo seriju protivnika i on je kao i u prvom poluvremenu bio onaj koji je postizao poene kada nije išlo ostale igrače. Hermanson je trojkom ponovo smanjio na -5 (54:49), a onda je Tobi Majk napravio seriju 4:0, da bi tri sekunde prije kraja četvrtine Laberi pogodio trojku za izjednačenje od 57:57.

Rit i Josep Puerto su trojkama na obje strana otvorili posljednju dionicu, a Marko Jagodić Kuridža je poslije asistencije Alekse Uskokovića pogodio za tri i vođstvo od 65:62. Puerto je sa linije penala nakon dugo vremena donio svojoj ekipi prednost od 67:65, da bi poslije par napada Lojd izjednačio na 67:67.

Isti igrač je vezao pet poena i odveo svoj tim na 72:68, no Dubljević i Kalinić su ubrzo smanjili na 72:71. Džordan Lojd je u tim trenucima nosio Crvenu zvezdu i novim poenima je vratio na +3 (74:71) i nakon faul Dubljevića u napadu Davidovac u posljednjoj sekundi napada pogodio za 76:71.

Laberi je sa linije penala smanjio na 76:73, a nakon što košarkaši Zvezde nisu iskoristili napad, igrači Valensije su krenuli po produžetke, no izgubili su loptu i Crvena zvezda je prekinula seriju od pet poraza.

Najefikasniji na meču bio je Džordan Lojd sa 20 poena, Džoni O’Brajant je imao 15, koliko su na drugoj strani postigli Klemen Prepelič i Luis Laberi

Crvena zvezde će naredno kolo gostovati Zenitu, dok će Valensija dočekati Himki.