STARSPORT

Crvena zvezda pobijedila je Gent u gostima u četvrtom kolu grupne faze Lige Evrope rezultatom 2:0, dok je Hofenhajm u Češkoj pobijedio Liberec.

Krenula je utakmica kao iz snova za “Crveno-bijele“. Brzo su izveli korner koji su dobili već u prvoj minuti. Lopta je stigla do Njegoša Petrovića koji kao iz topa sa 25 metara vara golmana domaćih Sinana Bolata i postiže evrogol za svoju ekipu.

Nakon vodećeg gola i šoka za Gent, Belgijancima je trebalo desetak minuta da se konsoliduju i preuzmu inicijativu. Ipak, nisu domaći uspjeli stvoriti nijednu priliku iz koje bi ugrozili gol Milana Borjana, a najbliži su bili krajem prvog poluvremena kada je udarac glavom Osmana Bukarija odbranio golman Zvezde.

U 58. minuti Crvena zvezda povećala je prednost na 2:0. El Fardu Ben je izveo korner i “u trepavicu” pogodio Nemanju Milunovića koji sjajnim udarcem glavom mijenja rezultat na semaforu na 2:0 za goste.

I u drugom poluvremenu Gent je nastavio da napada, ali se Crvena zvezda svjesno i organizovano branila, tako da je protivnik uspio napraviti vrlo malo ispred gola gostiju i na kraju je ostalo 2:0 za “crveno-bijele“. Dešavanja iz minuta u minut sa ove utakmice možete pogledati ovdje.

Da bi Zvezda ispala iz grupne faze potrebno je da izgubi obje utakmice, i da u direktnom duelu sa Liberecom izgubi više od četiri razlike.

U sljedećem kolu Crvena zvezda dočekuje Hofenhajm, dok Gent ponovo igra kod kuće, ovaj put protiv Libereca.

U drugoj utakmici ove grupe Hofenhajm je u Češkoj minimalnim rezultatom pobijedio Liberec. Nije u prvom poluvremenu bilo pogodaka. Prvi gol u drugom poluvremenu u 77. minuti djelo je Kristofa Baumgartena kojim je donio prednost svojoj ekipi. Konačnih 2:0 i tri boda uz maksimalan učinak nakon četiri kola Hofenhajmu postavio je Andrej Kramarić sa bijele tačke u 89. minuti.