Crvena zvezda pobjedom nad Makabijem nastavila borbu za top 8

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na domaćem terenu u 29. kolu Evrolige ekipu Makabija sa 84:77, a najefikasniji na meču bio je Džejms Nanali sa 24 poena.

Ekipa Dejana Radonjića je zahvaljujući dobrim igrama u posljednjim mečevima i izbacivanjem ruskih timova ponovo došla u mogućnost da se plasira među osam najboljih timova u Evroligi, a u ovom duelu su imali i podršku Novaka Đokovića. Veoma dobro su domaći košarkaši krenuli u meč i poenima Nejta Voltersa su poveli sa 10:4, da bi Nikola Kalinić, Aron Vajt i Nikola Ivanović povećali prednost svog tima na 17:6.

Ostin Holins je nakon toga napravio seriju od 5:0 za 22:8, a nakon prvih deset minuta rezultat je bio 24:10. Na početku druge četvrtine Džejlen Rejnolds je smanjio zaostatak gostiju na 24:15, ali je Ognjen Dobrić uspio da odvoji Crvenu zvezdu na 30:16. Nakon što je Ognjen Kuzmić poentirao za 35:19, igrači Makabija su počeli sa dosta boljom igrom posebno Džejms Nanali, a Ante Žižić je smanjio zaostatak na 35:25.

Derik Vilijams i Nanali su zatim poentirali za 42:34, a do kraja prvog poluvremena njih dvojica su uspjeli totalno da vrate u igru tim iz Izraela poenima za 42:39 i tako se otišlo na odmor.

Holins Zizic

Vilijams je na startu drugog poluvremena izjednačio na 42:42, da bi zatim Volters, Kalinić i Vajt napravili seriju od 9:0 (51:42). Kuzmić je povećao razliku na +11 (53:42), da bi kasnije Žižić i Vilijams smanjili na 57:50. Vilijams je bio odličan u tim trenucima i novom trojkom izjednačio je na 57:57.

Kasnije je Džon Dibartolomeo preokrenuo na 60:59, ali je Dobrić odmah napravio seriju 5:0 i sa 65:60 se ušlo u posljednju četvrtinu. Na startu četvrtog perioda Dejan Davidovac zakucao za 69:60. Isti igrač je ubrzo postigao trojku za +12 (72:60), ipak opet su gosti uspjeli da se vrate i to trojkom Nanalija za 74:67.

Prišao je Makabi na 74:70, ali su tada Volters i Kalinić odveli Crvenu zvezdu na 78:70. Tada je opet Nanali pogodio trojku, da bi Mitrović i Kalinić povezali četiri poena za 82:73. Na kraju su igrači Dejana Radonjića sačuvali svoju prednost i slavili su sa 84:77.

Najefikasniji na meču bio je Džejms Nanali sa 24 poena, na drugoj strani Nikola Kalinić je postigao 15 poena.