Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su na stadionu “Rajko Mitić” sa Hofenhajmom 0:0 u petom kolu grupe L Lige Evrope i tako su izborili plasman u narednu fazu.

Prvo poluvrijeme nije donijelo puno zanimljivosti. Hofenhajm je imao početnu incijativu, ali nije bilo konkretnih prilika u prvih petnaest minuta. Munas Dabur je prvi došao do šanse u 17. minutu kada je sa pet metara makazicama pokušao da savlada Milana Borjana, no poslao je loptu preko gola.

Povremeno je tim Dejana Stankovića imao kontrolu igre, ali su ipak gosti bili dosta ofanzivniji. Najveću šansu imao je Dabur u 37. minutu, no njegov pokušaj sa deset metara brani Borjan. Prvi šut Crvene zvezde u okvir gola imao je Gejlor Kanga, ali je to lagano zaustavio Oliver Bauman i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0.

Na početku drugog poluvremena Robert Skov je pokušao iz daljine da savlada Borjana, no golman domaćih je to odbranio. Mijat Gaćinović je sa nekih 30 metara poslao loptu tik iznad prečke, da bi nakon toga Crvena zvezda preuzela incijativu. Imao je jednu priliku El Fardu Ben poslije centaršuta Milana Gajića, ali je lopta otišla preko gola.

Ulaskom Veljka Nikolića i Strahinje Erakovića imala je Zvezda nekoliko minuta incijativu, a najbolju šansu propustio je Dijego Falćineli u 83. minutu, kada mu je Bauman odbranio šut. Odmah zatim Žoao Klaus je zaprijetio poslije prekida, ali je Borjan sačuvao svoju mrežu. Do kraja nije bilo značajnih prilika i ekipe su podjelile po bod koji Nijemcima osigurava prvo mjesto, a Crvenoj zvezdi plasman u narednu fazu. Tok utakmice iz minuta u minut možete vidjeti ovdje

U šestom kolu Crvena zvezda gostuje Liberecu, dok Hofenhajm dočekuje Gent.