Crvena zvezda savladala Megu u neizvjesnoj završnici

Košarkaši Crvene zvezde uz dosta muke savladali su ekipu Mege u četvrtom kolu ABA lige sa 76:73.

Tim Saše Obradovića krenuo je silovito u meč, a poenima Tejlora Ročestija na semaforu je pisalo 22:8 za Crvenu zvezdu. Tada se razigrao Filip Petrušev i pokrenuo je seriju domaćih do – 5 (22:17), a nakon prvih deset minuta rezultat je bio 24:18. Drugu četvrtinu Crvena zvezda je otvorila serijom 8:0 (32:18), da bi Megin Marko Simonović vezao šest uzastopnih poena za – 6 (34:28). Trojkom Korija Voldena gosti su ponovo imali dvocifrenu prednost 40:30, ali serijom 5:0 Milenka Tepića na poluvrijeme se otišlo sa 40:35.

Drugo poluvrijeme je počelo u nešto mirnijem ritmu i onda je Obradović dobio isključenje zbog protesta kod sudije, a njega je zamjenio Milenko Bogićević. Mega nije dozvoljavala gostima da se opet odvoje na dvocifrenu prednost, a najveća razlika u tom periodu bila je 48:40. Petrušev i Simonović su uspjeli da izjednače na 50:50, da bi Malkom Kazalon trojkom donio vođstvo domaćinu od 53:52.

Tim Vladimira Jovanovića je održavao prednost većim dijelom posljednje četvrtine, a u četiri navrata je bilo izjednačeno. Džordan Lojd je predvodio Crvenu zvezdu do preokreta, a ključne poene postigao je Dejan Davidovac na 16 sekundi prije kraja za 74:70. Nikola Mišković je postigao trojku za 74:73, ali konačnih 76:73 postavlja Lojd sa linije slobodnih bacanja.

Najefikasniji na meču bio je Petrušev sa 22 poena, Simonović je imao 16, a Luka Cerovina 11 poena, dok je na drugoj strani Lojd imao 19, Marko Jagodić Kuridža 13, a Volden 11 poena. U narednom kolu Mega gostuje Mornaru, dok Crvena zvezda dočekuje Krku.