Crvena zvezda u četvrtoj četvrtini potpuno onesposobila Cedevita Olimpiju i stigla do novog trijumfa

U okviru četvrtog kola ABA lige, Crvena zvezda je na svom parketu savladala Cedevita Olimpiju sa 79:64. Kod pobjednika, najefikasniji su bili Luka Mitrović i Ostin Holins sa po 13, a pratio ih je Nikola Ivanović sa 12 poena. Ognjen Kuzmić je meč završio sa deset poena i 11 skokova.

Kao što rezultat i pokazuje, duel je bio izuzetno tvrd i nije obilovao pretjeranon napadačkom raspoloženošću sa obje strane. Ljubljančani su bili bolji tokom većeg dijela prvog poluvremena, no crveno-bijeli su se u drugoj polovini druge dionice vratili i prvi put nakon samog starta poveli dvije sekunde prije odlaska na veliki odmor.

U drugih 20 minuta, domaćini su se nešto bolje snašli i stigli do svog trećeg trijumfa iz četiri meča, dok su njihovi večerašnji protivnici sada na polovičnom učinku nakon istog broja odigranih susreta.

Nikola Kalinic

Zek Ogast je na otvaranju meča doveo goste do početnog vođstva, a Zvezde je svoju prvu uspješnu realizaciju pronašla tek nakon dva i po minuta igre, kada je Nejt Volters bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja. Isti igrač je zatim pogodio trojku za 4:2, ali mu je na isti način odgovorio Luka Rupnik. Ljubljančani su nastavili u dobrom ritmu i na prvu pauzu su otišli sa +7 (24:17).

Drugi kvartal je otvoren veoma tvrdo, ni jedni ni drugi nisu pronalazili željena napadačka rješenja. Prazan hod je prekinuo Jaka Blažič poslije dva minuta, a Beograđani su produžili crnu seriju sve do pogotka Luke Mitrovića za 27:19. Rupnik i Edo Murić su zatim pogodili dvije trojke i njihov tim se odlijepio na +14 (33:19), što je natjeralo Dejana Radonjića na tajm-aut.

Njegovi izabranici su potom počeli pokazivati znakove života. Nikola Kalinić je dva puta bio precizan van linije 6,75m, a isto je učinio i Ostin Holins. Njih dvojica su u nastavku jedini poentirali za domaćine, a Amerikanac je sa penala postavio rezultat kojim se otišlo na veliki odmor, 40:39 u korist Beograđana.

Karmajkl

Ognjen Kuzmić je poslije minut i po igre u trećoj dionici zakucao za 42:39, a nešto kasnije, Radonjić je dobio tehničku grešku i Blažič je to iskoristio da smanji na 42:40. Melvin Edžam je preokrenuo na 43:42, a Ogast i Blažič su povećali na 48:42.

Strateg crveno-bijelih je reagovao minutom odmora, nakon kojeg su Mitrović i Ognjen Dobrić napravili dobru seriju. Na isteku perioda, Nikola Ivanović je pogodio izuzetno bitnu trojku za 56:55 i tako se otišlo u finalni kvartal.

Četvrta četvrtina je u potpunosti pripala Zvezdi. Beograđani su bili odlični u odbrani, a i na drugoj strani parketa su izgledali mnogo konkretnije od Ljubljančana. Džejkob Pulen je na sedam i po minuta do kraja vratio svoj tim na poen zaostatka (61:60), ali nedugo zatim je isključen zbog ličnih grešaka.

Domaćini su potom ušli u nezaustavljivu seriju, Cedevita Olimpija je gubila lopta i nije pogađala, tako da je prednost crveno-bijelih konstantno rasla i konačan rezultat je glasio 79:64.