Crvena zvezda u neizvjesnoj završnici trijumfovala na Radonjićevom povratku u Evroligu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na domaćem terenu ekipu Panatinaikosa sa 74:71 (22:15, 26:22, 9:9, 17:25) u 17. kolu Evrolige.

Prije početka utakmice Nebojša Ilić je Nemanji Nedoviću uručio poklon kao jednom od igrača koji je odigrao preko 100 utakmica u dresu Crvene zvezde. Trojkama Erona Vajta i Šelvina Meka gosti su poveli sa 6:0, dok je na drugoj strani Ognjen Dobrić promašio tri šuta van linije 6,75m. Tek iz četvrtog pokušaja Dobrić je pogodio za tri i smanjio na 10:7.

Čim je ušao u igru Džoni O’Brajant je smanjio na 10:9, a zatim je Dejan Davidovac preokenuo na 11:10. Nedović je svojim prvim poenima izjednačio na 13:13, no Kori Volden je uzvratio sa tri trojke (22:13). Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 22:15, što je sjajan rezultat za ekipu Dejana Radonjića nakon nešto slabijeg početka.

Drugi period je trojkom otvorio Marko Jagodić-Kuridža (25:15), a Nedović je uzvratio za 25:18. Grčki tim je napravio seriju 5:0 (29:23), ali je Kino Kolom pogodio za tri (32:23). Odmah nakon toga Kolom i Dobrić su ponovo pogodili trojku za 41:25. Jorgos Papajanis je prekinuo tu seriju trojki (41:27).

Poslije toga se igralo koš za koš, a Aleksa Radanov je pogodio trojku za ogromnih +17 (48:31). Nakon greške košarkaša Crvene zvezde Ben Bentil je pogodio za 48:37 i tim rezultatom je završilo prvo poluvrijeme.

Nevjerovatno je bilo da je u prvih pet minuta viđen samo jedan poen i Jagodić-Kuridže koji je pogodio jedno slobodno bacanje. Tek nakon pet minuta tim iz Grčke je postigao prve poene u drugom poluvremenu i to Bentil ispod koša, a Duop Rit je odmah zatim napravio seriju 5:0 (54:39). Vezali su gosti četiri poena, ali je to prekinuo Rit zakucavanjem (57:43). Na kraju je ta dionica završila sa 9:9 i Crvena zvezda je u posljednjih deset minuta ušla sa prednošću od 57:46.

Panatinaikos je poenima Nedovića i Hauarda Sent Rosa nakon greške Voldena prišao na – 7 (57:50). Veoma bitnu trojku za domaćina pogodio je Kolom za 62:52. Na pet minuta do kraja obje ekipe su ušle u bonus i kao u prethodnom periodu igralo se veoma tvrdo. Gosti su smanjivali na osam razlike, domaći igrači su brzo vraćali na dvocifrenu prednost.

Joanis Papapetru je vratio neizvjesnost u meč trojkom za 68:62, a u tim trenucima su igrači Crvene zvezde pravili neke nevjerovatne greške. Nakon promašaj Nedovića, Papapetru je pogodio za dva i zatim dodatno bacanje za samo -3 (68:65), da bi isti igrač odmah zatim izjednačio na 68:68.

O’Brajant je sa linije slobodnih bacanja vratio prednost Zvezdi na 70:68, a zatim je Dobrić oduzeo loptu i dodao do Voldena nad kojim je napravljen faul i on je povećao na 72:68. Papapetru je trojkom pet sekundi do kraja smanjio na 72:71 i Davidovac je sa slobodnih bacanja postavio konačnih 74:71.

Najefikasniji na meču bio je Joanis Papapetru sa 20 poena, Nemanja Nedović je imao 16, a na drugoj strani najbolji je bio Kori Volden sa 17 poena, Kino Kolom je imao 13, Ognjen Dobrić 11 poena.

U narednom meču Crvena zvezda dočekuje Fenerbahče, a Panatinaikos dočekuje Zenit.