U okviru 15. kola Evrolige u duelu dva ruska tima CSKA je bez većih problema savladao Zenit u Moskvi rezultatom 83:65 (24:17, 21:14, 21:18, 17:16).

Nije meč odmah krenuo serijom domaćih i odvajanjem na samom početku, ali su pri vođstvu 5:4 za Zenit, vezali sedam poena, od kojih je pet postigao Darun Hiliard i na pola prve dionice tim iz Moskve je vodio 11:5. Nisu gosti mogli zagraditi skok u odbrani, pa je u jednom napadu CSKA čak tri puta imao priliku ponovo poentirati, što je nakon drugog svog skoka Nikola Milutinov i uradio, te postigao poene za 13:7.

Od tog trenutka u posljednje tri minute domaći su ubacili u brzinu više i brzo stigli do značajnije prednost, a jedini koji je pogađao u dresu Zenita bio je Kevin Pengos i tako spasio svoj tim većeg zaostatka, pa je nakon prvog kvartala rezultatom bio 24:17 za CSKA i to uz trojku Vila Klajburna u posljednjem napadu.

Vezao je Kej-Si Rivers svoje poene u dva vezana napada i na startu druge četvrtine Zenit je stigao na samo minus 2 (24:22). Ipak u momentima kada su gosti prijetili da možda i potpuno preokrenu rezultat u svoju korist Nikita Kurbanov je pogodio bitnu trojku za 35:30 za CSKA, a ubrzo potom i Tornike Šengelija sa linije za slobodna bacanja donio svom timu prvu dvocifrenu prednost 42:31, koju je trojkom Majk Džejms samo povećao do kraja na 45:31.

CSKA, CSKA neuhvatljiv za Zenit u ruskom evroligaškom okršaju

Loše je CSKA otvorio drugo poluvrijeme i za nešto manje od pet minuta igre u trećem kvartalu ubacio samo četiri poena, što je iskoristio Aleks Pojtres i zajedno sa poenima Pengosa smanjio na jednocifren broj 49:42. Tada su reagovali Džejms i Klajburn, odvojili ponovo domaće na teško uhvatljivu razdaljinu i pred posljednju dionicu postavili rezultat 66:49.

Četvrta četvrtina bila je samo završavanje posla za domaće košarkaše koji su u jednom trnutku otišli i na preko 20 razlike (83:60), ali su do kraja igrači Zenita malo ublažili poraz i on je iznosio 83:65.

Najefikasniji u ekipi CSKA bio je Majk Džejms sa 20 poena, dok je na drugoj strani kod gostujućih košarkaša najviše upisanih poena imao Kevin Pengos (14).

CSKA u sljedećem kolu gostuje Asvelu, a Zenit u Sankt Peterburgu dočekuje Crvenu zvezdu.