CSKA počistio Fenerbahče i plasirao se u polufinale Evrolige

CSKA je danas kao gost savladao Fenerbahče sa 85:65 (17:24, 27:15, 27:11, 14:18) i tako se ukupnim rezultatom 3:0 plasirao u polufinale Evrolige.

Klub iz Istanbula je bolje započeo meč, Nando Dekolo, Jan Veseli i Tarik Biberović su doveli domaćine do 12:0, a prve poene za Moskovljane je tek nakon gotovo četiri minuta postigao Vil Klajburn. Ispratio ga je Johanes Fojtman, ali turski predstavnik je zadržao bolji napadački ritam i na prvu pauzu se otišlo sa 24:17 u njihovu korist.

Druga dionica je bila dosta drugačija, sada je CSKA bio tim koji je kontrolisao tempo. Fojtman i Klajburn su bili opasni na početku, pridružili su im se Ife Lundberg i Toko Šengelia, pa je postepeno dolazilo do smanjivanja vođstva Fenerbahčea, a na tri minuta do odlaska na veliki odmor i do preokreta (36:35). CSKA je zatim dodatno pojačao tempo u napadu i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 44:39 za njih.

lundberg cska

Treći kvartal je odlučio pobjednika. Izabranici Dimitrisa Itudisa su od samog početka krenuli snažno, Klajburn je bio nezaustavljiv, a dobro ga je ispratio Lundberg i vođstvo CSKA je konstanto raslo, pa je ruski predstavnik u odlučujuću četvrtinu ušao sa čak +21 (71:50).

Posljednjih deset minuta je bilo samo puka formalnost, “Armejci” su relativno mirno održali rezultatski plus i u konačnici slavili sa 85:68.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Klajburn sa 34, dok se na drugoj strani istakao Dekolo sa 22 poena.