U prvom meču četvrtfinala Evrolige, CSKA je kao domaćin pobijedio Fenerbahče sa 92:76 (28:23, 25:21, 11:22, 28:10).

Podsjećamo, tim iz Istanbula je u Moskvu doputovao bez Igora Kokoškova i šest igrača.

Danijel Heket i Toko Šengelija su doveli domaćine do prednosti od 4:0, a na drugoj strani je prvi poentirao Marko Gudurić. Nando Dekolo je zatim ušao u seriju i najavio svoju odličnu napadačku predstavu, pa je Fenerbahče na polovini perioda imao minimalnu prednost (13:12). Isti igrač je nastavio u dobrom ritmu, ali CSKA je dodao tempo u finišu i na prvu pauzu otišao sa +5 (28:23).

Izabranici Dimitrisa Itudisa su sjajno otvorili narednu četvrtinu i nakon tri minuta igre u njoj, poenima Janisa Strelnieksa su stigli do +13 (40:27). Tarik Biberović je svojim uspješnim nizom smanjio na 40:32, ali “Fener” nije uspijevao uhvatiti potpuni priključak i rezultat prvog poluvremena je bio 53:44.

Treći kvartal je u potpunosti pripao ekipi iz Istanbula. Turski predstavnik je pojačao odbrambeni intenzitet, a Kajl O’Kvin, Dekolo i Gudurić su poslije tri i po minuta smanjili na -4 (58:54).

Pridružio im se Lorenco Braun, koji je doveo svoj tim na samo posjed zaostatka (58:56), a prazan hod “Armejaca” su prekinuli Johanes Fojtman i Vil Klajburn. Ipak, gosti su ponovo dodali gas, te odigrali sjajno do kraja perioda, što im je omogućilo da u odlučujuću dionicu uđu sa prednošću od 66:64.

Itudisovi košarkaši su zaigrali konkretnije u početku finalne četvrtine, koju su otvorili pogotkom za tri Semena Antonova. Sigurnu realizaciju su potom izmijenjali O’Kvin i Klajburn, a Ivan Ukov je bio precizan van linije 6,75m za Moskovljane i tako im donio +4 (72:68). O’Kvin je smanjio na 72:70, a onda je uslijedila serija CSKA od 12:0 (84:70) koju je na tri i po minuta do kraja trojkom prekinuo Braun.

Ipak, ispostavilo se da je ovaj udar ruskog predstavnika bio presudan, Fenerbahče nije smogao snage da se vrati i konačan ishod je glasio 92:76.

Kod pobjednika, najefikasniji su bili Heket i Klajburn sa po 20, dok se na drugoj strani istakao Dekolo sa 27 poena.

Revanš meč je na programu za dva dana.

U slučaju da ste propustili najavu četvrtfinalnih okršaja Evrolige, možete iskoristiti slobodno vrijeme da pogledate “Meridianov košarkaški podkast” čija prva epizoda akcenat stavlja upravo na završnicu najelitnijeg košarkaškog takmičenja na Starom kontinentu.