Ćurguz o odluci Lalatovića: "Mislim da on treba Borcu, treba Banjaluci"

Trener ekipe Sloga Meridian Zoran Ćurguz rekao je nakon remija sa Borcem od 2:2 u prvom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine govorio o odluci Nenada Lalatovića da napusti kormilo Banjalučana.

Igrači Borca su vodili sa 2:0 nakon 15 minuta igre, da bi u 60. i 62. minutu domaći fudbaleri uspjeli da izjednače i tako donesu prvi bod u Premijer ligi ekipi iz Doboja.

“Želim da se nadovežem na izjavu mog kolege Lalatovića. Mislim da on treba Borcu, treba Banjaluci. Mislim da će on promijeniti odluku kada prespava veče. Prvo je kolo i mislim da jednostavno nema potrebe za takvim činom. Nenad Lalatović je poznato trenersko ime na prostorima bivše Jugoslavije i sigurno ima znanje i iskustvo da odgovori na sve ove izazove. Ja mu od srca želim da promijeni svoju odluku i da ostane u Borcu. Potreban je ovoj ligi i klubu” – kazao je Ćurguz, pa nastavio:

“Što se tiče moje ekipe, ova utakmica je bila ‘u nevrijeme’ s obzirom da smo imali kratak period za pripreme i da smo kasno saznali za ulazak u Premijer ligu BiH. Prvo poluvrijeme nije bilo na nivou, slažem se sa Lalatovićem da smo trebali gubiti sa tri ili četiri prema nula. Zbog toga sam i reagovao sa izmjenama na poluvremenu. To što smo radili u prvom poluvremenu nije ličilo na jednu organizovanu ekipu. Primili smo dva gola iz prekida, što ne bi smjelo da nam se dešava s obzirom na skakačku potentnost. Sreća je što na poluvremenu nismo gubili sa nekom većom razlikom.

Bilo je malo bučno u svlačionici na poluvremenu. Ja sam čovjek kojii voli da se potroši i na terenu i van njega i ne mogu dozvolim da odigramo utakmicu bez ispaljenog metka. Napravili smo izmjene, podigli ton u u svlačionici i dogovorili se da izađem agresivniji, što smo i napravili. Drugo poluvrijeme je bilo odlično, čestitam mojim igračima. Borac je i u drugom dijelu drugog poluvremena imao svoje šanse, mogli su da dođu i do tog trećeg gola i mi ne bi imali sigurno više šanse da se vratimo s obzirom da su moji igrači bili poprilično potrošeni. Ali, kažem, možda smo mi sad naplatili danak Borca koji je igrao na Farskim Ostrvima. Možda je i to uticalo da mi u drugom poluvremenu budemo agresivnija ekipa od Borca”.

U narednom kolu Sloga Meridian dočekuje tim Leotara.