Dan za zaborav Čelsijev Senegalaca: Lids razvalio Tuhelovu ekipu

Lids je rezultatom 3:0 savladao Čelsi na Eland roudu.

Čelsi je u prošlom kolu zabilježio remi u londonskom derbiju s Totenhemom koji je rezultirao vrlo užarenim raspravama između Tomasa Tuhela i Antonija Kontea, a Plavci su danas otišli u goste Lidsu koji je sezonu otvorio pobjedom i remijem.

Svima je poznato da u Premijer ligi baš i nema lakih utakmica, a momci sa Stamford Bridža i te kako su se mogli uvjeriti u to. Naime, domaći su ih pomeli rezultatom 3:0.

Prvi utisak je ipak bio da je Čelsi dobro krenuo. Gostima je u 17. minuti zbog ofsajda poništen pogodak Rahima Sterlinga, ali Lids je potom na poluvrijeme otišao sa dva gola prednosti. Zbog prvog će se najviše gristi Eduard Mendi, senegalski golman u 33. je minuti krenuo driblati natrčalog Brendena Aronsona pred svojim golom, ali se spetljao i izgubio loptu. Amerikanac je lagano poentirao za Lidsovo vođstvo i tako zabio svoj prvi gol za klub.

Nije to bilo sve. Samo četiri minute kasnije Rodrigo je glavom poslao loptu u mrežu poslije ubačaja Džeka Harisona iz prekida, a Tuhel je prvi put u svojoj karijeri u Čelsiju gubio 2:0 na poluvremenu ligaške utakmice.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa drugačiju sliku na terenu, a u 69. minuti Lidsovi igrači zamijenili su uloge, pa je tada asistirao Rodrigo, a pogodio Harison.

Do kraja je još jedan Senegalac ovu utakmicu smjestio u ladicu onih za zaborav, s obzirom da je ovoljetnje pojačanje Kalidu Kulibali u 84. minuti dobio i drugi žuti karton na meču.

U isto vrijeme u Londonu je Vest Hem dočekao Brajton, a gosti su slavili sa 2:0.